Ana Sayfa
2018-04-14 07:18:14 ( 1818 izlenme )
Reklamlar

Taksici parası olmayan kadınının ücreti böyle ödeyeceğini düşünmedi

Taksici parası olmayan kadınının ücreti böyle ödeyeceğini düşünmedi
Taksicilik dünyanın en zor işlerinden biri olabilir. Para kazanmak uğruna hiç tanımadığınız insanları arabanıza alırsınız ve belki de canınız bile o anda güvende değildir. Veya arabanıza binen kişi delinin biridir… Ayrıca birçok müşteri ücret konusunda sıkıntı çıkarır tartışma yaratabilir. Yani anlayacağını insanlarla uğraşmak zordur ama taksicilik çok çok daha zordur. Galerinin devamında okuyacağınız olay ise sizi hayretelere düşürecek…


Okuyacağınız olay Peru’da yaşandı ama size çok uzak görünmesin. Peru’da taksicilik yapan bu adam meslek hayatı boyunca başına birçok şeyin geldiğini ama bu anısını asla unutamadığını söylüyor. Kimliğini gizli tutan taksici olayın 2006 yılında gerçekleştiğini söyledi.

Taksici her zaman yaptığı gibi sokaklarda müşteri arıyordu. Güneşin daha doğmadığı saatlerde yine sokaklarda dolaşırken karşısına aniden güzel bir kız çıktı. Genç kadın taksiyi durdurdu ve taksici genç kadına nereye gideceğini sordu. Genç kadın eve gideceğini söyler ayrıca yanında hiç parasının olmadığını, eve gidince ödeme yapacağını söyler. Uzun yıllardır taksicilik yapan adam kadının hal ve tavırlarından şüphelenir ama o saatte karanlıkta genç bir kadını tek başına bırak içinden gelmez ve genç kadını taksiye alır.

Taksiye bindikten sonra evinin adresini veren genç kadın, 1 saatlik bir mesafe olduğunu belirtir. Taksici bu sırada zaten şüphelendiği genç kadına dikiz aynasından bakar ve garip tavırları dikkatini çeker. Kadına ‘İyi misiniz?’ diye sorar ancak cevap alamaz. Ayrıca genç kadın sarhoştu, kendi kendine mırıldanıp şarkı söylemeye başlamıştı.

Daha sonra konuşmaya başlayan kadın gece bir partide olduğunu, arkadaşlarının parasını bitirdiğini ve hiçbir arkadaşının kendisini eve bırakması konusunda ikna edemediğini taksiciye anlatır ve bir daha da konuşmaz.

Sessiz sakin bir yolculuğun ardından eve varırlar. Kadın taksiden iner ver 5 dakika sonra parayı getireceğini söyler. Taksici para istemedini söyler ama kadın ısrar eder. Ancak kadının gidişi o gidiştir. Aradan saatler geçer ve kadın gelmez. Taksici ise merak içinde kadının girdiği evin kapısına yönelir.

Birden fazla defa kapıyı çalan taksiciye bir türlü kapı açılmaz. Tam kandırıldığını düşündüğü sırada kapı yavaş yavaş açılır ve içeriden yaşlı bir adam çıkar. Yaşlı adam taksiciye gecenin bu vakti neden kapısını çaldığını, onu rahatsız ettiğini sorar. Taksici ise az önce buraya bir genç bir kadın müşteri bıraktığını, para almak için eve girdiğini ama bir daha dışarı çıkmadığını söyler. Bunun üzerine yaşlı adam evde tek başına yaşadığını, inanmıyorsa içeri girip bakabileceğini söyler. Taksici de aynen öyle yapar. İşler buradan sonra daha çok karışır.

Neredeyse tüm evi arayan taksici evde kimseyi bulamaz ama duvarda duran çerçevede bir fotoğraf görür. Bu fotoğrafta bir kadın vardır ve bu kadın az önce bıraktığı genç kadındır. Taksici yaşlı adam eve bıraktığı kadının bu olduğunu söyler. Yaşlı adam ise şaşkınlık içerisinde kalır. Çünkü bu kadın yaşlı adamın kızıdır ve 1996 yılında hayatını kaybetmiştir.

Yaşlı adam taksiciye bunun imkansız olduğunu ve kızının 10 yıl önce öldüğünü söyler. Taksici şaşar kalır ve yaşlı adam gözyaşları içerisinde hikayeyi anlatmaya başlar. 1996 yılında kızı bir partiden çıkmıştı ve eve dönmek için çok geç kalmıştı. Arkadaşları da yardım etmeyince parasız bir şekilde taksici çağırır. Ancak taksici para olmadan onu taksiye alamayacağını söyler ve genç kadını sokakta yanlış bırakır.

Bu sırada bir sapık genç kadını taciz etmeye başlar ardından saldırır ve genç kadın kafasını sert zemine vurarak hayatını kaybeder… Taksici bu yaşadıklarının yıllar boyunca ona ders olduğunu ve birine yardım ederken karşılık beklememek gerektiğini söylüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DÜNYADA EŞİNE AZ RASTLANAN OLAY Erdoğan'dan çok sert uyarı: Bunu böyle açıklamak istemezdim ama... İşte kariyerinize başlamak için en iyi ülkeler! Türkiye devleri geride bıraktı BAKIN NE CEVAP VERDİ