Ana Sayfa
2018-04-15 10:35:15 ( 1980 izlenme )
Reklamlar

Fransa'nın 'YPG' derdinin nedeni belli oldu!

Fransa'nın 'YPG' derdinin nedeni belli oldu!
Eli kanlı terör örgütü YPG'nin kontrolündeki bölgelerde yakalanan Fransız pasaportu DEAŞ'lı teröristlerin durumu YPG ile Fransız hükümeti arasında sorun olmaya başladı.
Fransa'nın 'YPG' derdinin nedeni belli oldu!
Terör örgütü YPG'nin elinde bulunan Fransa vatandaşı 700 DEAŞ'lı teröristin nerede yargılanacakları ve ülkeye geri alınıp alınmaması Fransa'da sık sık tartışma konusu oluyor.

FRANSA GERİ İSTEMİYOR

Fransa söz konusu teröristleri geri almak yerine yakalandıkları yer olan Suriye'de yargılanmalarını istiyor. Kaynak Ensonhaber.com

YPG TEHDİT EDİYOR!

Ancak terör örgütü YPG'nin yargılama gibi bir mekanizması bulunmadığı için DEAŞ'lı teröristlere bakmak zorunda. Bu durumdan dolayı elinde koz olan YPG, son zamanlarda Fransız hükümetini sıkıştırmaya başladı.

Bakım maliyetini bahane eden YPG, Fransız hükümetinden yardımlarını artırmasını istiyor. Aksi takdir de DEAŞ'lı teröristleri ülkelerine geri göndermekle tehdit ediyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da, Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili 'Suriye gibi egemen bir ülkede işgali asla desteklemeyeceğiz' ifadelerini kullandıktan bir hafta sonra Elysee Sarayında YPG'li teröristlerle görüşme yapmıştı.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKAN ALBAYRAK .EYLÜLDE GÖRECEKSİNİZ Yatılı okulda facia! 10 yaşındaki öğrenci hayatını kaybetti AB ve ABD dayatmaya alışıktı, artık öyle bir Türkiye yok Dünya bunu konuşuyor..Bu Bitki Kanser Olma Riskini Sıfıra Düşürüyor!