Ana Sayfa
2018-10-15 01:10:32 ( 381 izlenme )
Reklamlar

Fiyatı 7 liradan 1 liraya kadar düştü

Fiyatı 7 liradan 1 liraya kadar düştü

Yazın Türkiye’de pazar ve marketlerde fiyatı 6-7 liraya kadar yükselen kuru soğan şimdi ise üretiminin en fazla yapıldığı ikinci il olan Amasya’da yol kenarında kilosu 1 liradan satılıyor.
ettiği soğanlarını Amasya-Merzifon yolu kıyısındaki tezgahında satan 50 yaşındaki Arslan Masatdereli, yazın pazar ve marketlerde fiyatı 6-7 liraya kadar yükselen bu ürünü, yörelerinde hasadının yapılmasıyla düşen fiyatı sonrası 1 ile 1,5 liraya satışa çıkarmasına rağmen bazı müşterileri tarafından pahalı bulunduğunu belirtti.

Soğanın kilo fiyatının 6-7 liraya çıktığını ömründe ilk defa bu yıl gördüğüne değinen evli ve 3 çocuk babası Masatdereli, "Fiyatından dolayı ‘kırmızı altın’ deniyordu. Ama şu anda pul oldu. Hala 1 liraya pahalı diyen insanlar var. Oysaki emeğimizin karşılığı değil. Ne gübresine ne mazotuna ne de işçiliğine yetmez" diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Köşeye sıkışan Suudi Bakan saçmaladı: "Öyle söyleniyor" SON HAMLESİ DAHA DA DİBE VURDURDU! BEKLEYEN SON İSE BELLİ OLDU Trump’ın tehdidine boyun eğdiler! Yeni anlaşma imzalandı Ferdi Tayfur’a AK Parti’yi Beğeniyormusunuz Diye Sorulunca Bakın Neler Söyledi