Ana Sayfa
19 Ocak 2019 ( 230 izlenme )
Reklamlar

Eski sömürge valisinden küstah sözler

Eski sömürge valisinden küstah sözler:

Türkiye güvenilir değil
ABD’nin eski sömürge valisi Brett McGurk, Türkiye hakkında küstah ifadelerde bulundu. McGruk yaptığı açıklamada, "Türkiye, Suriye konusunda güvenilir partner değil" dedi.
 Eski sömürge valisinden küstah sözler: Türkiye güvenilir değil
ABD’nin eski DAEŞ’le Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk, Türkiye’nin Suriye konusunda güvenilir partner olmadığını belirtti.

McGurk, Washington Post için kaleme aldığı yazıda, "Türkiye, Suriye konusunda güvenilir partner değil" dedi.

Küstah sözler
Türkiye'nin Suriye'de, aralarında aşırılık yanlılarının da bulunduğu muhalif gruplarına destek verdiğini yazan McGurk, bu grupların çok küçük olduğunu, bu yüzden ABD'nin desteklediği terörist Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) alternatif olamayacağını ifade etti. Yazıda ayrıca Türkiye'nin ABD'nin büyük desteği olmadan Suriye'de tek başına hareket etme yeteneğinde olmadığını da sözlerine ekledi.

Halihazırda, Türkiye'nin desteklediği silahlı muhaliflerin, şu anda DSG'nin bulunduğu Suriye'nin kuzeydoğusuna yerleştirilmesiyle ilgili görüşmelerin yürütüldüğünü ileri süren McGurk, bu tür adımların kaosa yol açacağını, aşırılığın yayılması için uygun ortamı oluşturacağını, binlerce Kürt'ü evinden edeceğini ve Suriyeli Hristiyanların hayatını riske atacağını yazdı.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

-Dilencilerin Kucağındaki Bebekler Neden Sürekli Uyuyormuş? TRUMP'DA DURDURAMADI Devamını oku... İstifa eden de maaş alabilecek