Ana Sayfa
2018-09-23 01:24:25 ( 1408 izlenme )
Reklamlar

Çocuğuna Pantolon Alamadığı İçin İntahar Etti Demişlerdi Herşey Ortaya Çıktı!

Çocuğuna Pantolon Alamadığı İçin İntahar Etti Demişlerdi Herşey Ortaya Çıktı! 


 
Kocaeli Valiliği, lise birinci sınıfta öğrencisi oğluna okul kıyafeti alamadığı için intihar ettiği belirtilen İsmail Devrim’in, ‘psikolojik nedenlerle’ yaşamına son verdiğini savundu.

Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde yaşayan ve kaza geçirmesinden sonra iki aydır işsiz olan 45 yaşındaki İsmail Devrim’in oğlunun okul kıyafetini alamadığı için 14 yaşındaki M.D. ilk gün farklı bir kıyafetle okula gittiği bildirilmişti.

Okul kıyafeti olmadığı için okuldan geri gönderilen M.D. yoklama defterinde yok yazıldı.

Habertürk gazetesine göre, eve gelen çocuk durumu evde ailesine anlattı. İsmail Devrim duruma çok üzüldü ve eşine “Ben oğluma okul kıyafeti alamıyorsam niye yaşıyorum ki?” dedi. İsmail Devrim bu konuşmadan iki gün sonra evinin banyosunda kendini iple asarak intihar etti.

Valilik: İntihar Psikolojik nedenlerden

İsmail Devrim’in eşi H. D. “Oğlum okuldan geldi. Yüzü asıktı. Ne oldu diye sorduk. O da okul kıyafeti olmadığı için derse alınmadığını söyledi. Eşim bu duruma çok üzüldü. “Ben oğluma okul kıyafeti alamıyorsam niye yaşıyorum ki?” dedi. Gece bizi erkenden yatırdı. Sabaha kalktığımda banyoda asılı halde buldum” dedi.

Valilik intihar olayının psikolojik nedenlere dayandığını savundu. Açıklamada “Söz konusu haberler; intihar sebebi çocuklarına kıyafet alamadığı ve bu sebeple okula alınmadıkları şeklinde yayınlanmıştır. Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı olay sebebinin psikolojik nedenlere dayandığı anlaşılmıştır. Haberlerin kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, olumsuz algı oluşturmaya sebep olduğu anlaşılmaktadır.” denildi.


 
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 4 ay önce geçirdiği iş kazası nedeniyle işsiz kalan İsmail D., liseye giden oğluna okul pantolonu alamadığı için kendini asarak intihar ettiği ileri sürüldü. Valilikten yapılan açıklamada, intihar olayının gerekçesinin ‘kıyafet alamama’ değil, ‘psikolojik nedenler’ olduğu bildirildi.

Olay Körfez Yukarı Hereke 17 Ağustos Mahallesi Ortanca Sokak üzerindeki bir apartman dairesinde meydana geldi.

Alınan bilgiye göre İsmail D. (45), lisede okuyan oğlunun, okul üniforması olarak kabul edilen pantolondan giymediği için derse alınmadığını öğrendi.


 
Oğlunun durumu anlatması üzerine bunalıma giren baba İsmail D., evin banyosunda kendini asarak intihar etti. Eşini banyoda asılı gören Hafize D., durumu 112 Acil Yardım ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri şahsın hayatını kaybettiğini belirledi.

İsmail D.’nin cansız bedeni emniyet güçlerinin incelemeleri sonrasında morga kaldırıldı. Burada yapılan işlemlerin ardından İsmail D.’nin cenazesi memleketi Balıkesir’de defnedildi.

VALİLİKTEN YALANLAMA

Kocaeli Valiliği, Körfez ilçesindeki intihar olayının gerekçesinin ‘kıyafet alamama’ değil, ‘psikolojik nedenler’ olduğunun belirlendiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, “21.09.2018 tarihinde Körfez ilçemizde yaşanan intihar olayı basında yer almıştır. Söz konusu haberler; intihar sebebi çocuklarına kıyafet alamadığı ve bu sebeple okula alınmadıkları şeklinde yayınlanmıştır. Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı olay sebebinin psikolojik nedenlere dayandığı anlaşılmıştır. Haberlerin kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, olumsuz algı oluşturmaya sebep olduğu anlaşılmaktadır” denildi.

YEĞENİ NE DEDİ?

İsmail Devrim’in yeğeni Ramazan Devrim, amcasının bir süre önce ağır bir motosiklet kazası geçirdiğini, bu yüzden de raporlu olarak çalışmadığını söyledi.

Amcasının ciddi bir ekonomik sorunu olmadığını, ancak bir daha çalışamayacağını düşünerek gelecek kaygısından ötürü psikolojisinin bozulduğunu belirten yeğen, “Düzenli bir işi vardı. Ciddi bir ekonomik sıkıntı çekmiyordu. Hatta krediyle ev almış, bugüne dek de taksitlerini ödemişti” dedi.


 
Ramazan Devrim, amcasını intihara sürükleyen olayıysa şöyle anlattı: “Okul yönetimi oğlunu, yönetmeliğe uygun siyah pantolonu olmadığı için geçen çarşamba günü eve yolluyor. Bunu kendine çok dert ediniyor. Oğlunu kaptığı gibi çarşıya gidiyor ve siyah pantolon alıyor. Ancak akşam evde battaniyenin altına giriyor ve ağzını bıçak açmıyor. Eşi nedenini sorduğundaysa ‘Oğluma bunu yaşattığım için kendimi affedemiyorum. Bundan sonra ona babalık yapamayacaksam yaşamamın da bir anlamı yok’ diyor. Eşi, ‘Bize sen lazımsın, her şeyin üstesinden geliriz’ diye teselli ediyor. Ancak o gece herkesin erken yatmasını istiyor.”

Ramazan Devrim’e göre aile hakkında medyaya yansıyan haberler de kısmen doğru. Amcasının sadece yoksulluk nedeniyle canına kıydığı yönündeki haberlerih pek de gerçeği yansıtmadığını belirten yeğen, intiharı ‘gelecek kaygısı’na, ailesine ekonomik anlamda yetemeyeceği endişesine bağladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Amerika’nın Esed’i vurması bahane asıl oyun çok derin. Gerçekten okurken şok olacaksınız Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor... Rus uzmandan çarpıcı analiz: Akbabalar gibi Türkiye'ye saldırıyorlar Türk-Yunan kara sularında sıcak dakikalar...