Ana Sayfa
2018-06-23 03:11:18 ( 2817 izlenme )
Reklamlar

CHP 'li vekil Ali Tezel'den BOMBA GİBİ yazı .Bakın Ince neler yapmış neler

CHP 'li vekil Ali Tezel'den BOMBA GİBİ yazı  .Bakın Ince neler yapmış neler 
Emekli öğretmenin sigorta hakkını vekil de bilmiyorDün bütün gün TBMM'deydim, İçişleri Bakanı'yla ilgili önergeye tek 'evet' oyu veren Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan ile röportaj yaptım. Yakında bu sayfadan okursunuz. Röportajdan çıkışta CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'den sözlü tehditler aldım ama umurumda değil. Demirden korksaydım trene binmezdim.


Yaşar Okuyan, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ydı, ben de SSK Genel Müdürlüğü Sigorta Teftiş Kurulu İstanbul 1 No'lu Grup Başkanlığı'nda müfettiştim. Şimdiki CHP Yalova Milletvekili öğretmen Muharrem İnce de hem CHP Yalova İl Başkanı hem de bir özel dershanenin sahibi ve yöneticisi idi.
Muharrem İnce, Yalova'nın girişine YAŞAROVA yazdırdığı için Yaşar Okuyan'la husumet halindeydiler. Benim bağlı olduğum teftiş kurulunu bürokratik hiyerarşide bir basamak aşağıya indirme çabaları içinde olduğu için de ben dahil bütün sigorta müfettişleri, Bakan Okuyan'a diş biliyorduk. Hatta, Muharrem İnce kendisini 1 sevmiyorsa ben 10 sevmiyordum.

FAKSLA GELEN İHBAR DİLEKÇESİ

Bağlı olduğum grup başkanlığı bana beş adet denetim gerekçesi vererek Yalova'ya gönderdi. Denetim gerekçeleri içinde bir tanesi ilginçti; normalde yasal olarak dikkate alınmaması gereken faks ile gönderilmiş ihbar dilekçesi kayda alınmış ve bana da denetle emri verilmişti. İşte bu emir, Muharrem İnce'nin sahibi olduğu dershaneyle ilgiliydi. Faksın gruba girişi değil bana verilen emir olduğu için dikkate almak zorundaydım. O hafta pazartesi sabahı İstanbul'dan Yalova'ya geçtim ve diğer 4 işi bitirdim, en son dershane kaldı. Saat 16.00 suları idi. Dershaneye girdim, müfettiş kimliğimi gösterip denetime geldiğimi ifade ettim. Aslında tek derdim, bir an önce işimi bitirip gitmekti ama olmadı. Beni dershane sahibi ve müdürü Muharrem İnce'nin odasına götürdüler. Bir ayağı kırık ve alçılı olan İnce'ye kendimi tanıttım, kendisi de "Çay içer misin" diye sordu. İşimi bir an önce bitirme amacıyla teşekkür eder etmez hiddetlenen İnce, "Seni Yaşar Efendi mi gönderdi, sen kimin adamısın, sana burayı denetlettirmem" dedi. Durumu kendisine anlatıp işimi zorlaştırmamasını, sadece 10 dakikalık bir işimin olduğunu ısrarla söylememe rağmen izin vermeyince, durumu polise haber verip yasal olarak yardım etmelerini talep ettim. 

İNCE'YE EPEY CEZA ÇIKTI

Denetim sonrasında dershanede 10'dan fazla emekli öğretmenin kayıtdışı olarak yıllardır sigortasız çalıştırıldığı ortaya çıktığı gibi hiçbir öğretmen için o gün yürürlükte olan Tasarrufu Teşvik Fonu (TTF) ve Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödentilerinin yapılmadığı ortaya çıktı. Dershanenin 10 yıllık incelemesi sonrasında da yanlış hatırlamıyorsam o zamanki parayla 100 milyar liradan fazla borç çıkarıldı, ceza kesildi. Sonunda olay, Muharrem İnce tarafından mahkemelere intikal etti ama benim bildiğim bütün mahkemeleri kaybetti ve hepsini ödedi. 
Öte yandan, bir siyasi parti il başkanının dershane müdürü olması ise yasaktı, bu da ortaya çıkmıştı. 

ÖĞRETMEN DE OLSA EMEKLİLER SİGORTALI OLURLAR

Dün, TBMM bahçesinde CHP Milletvekili Şahin Mengü ile selamlaştık ve tokalaştık, yanında da Muharrem İnce vardı. İşte o sırada İnce, bana dönüp "Seni unutmadım, cep telefonun da bende kayıtlı. Elime fırsat geçerse, ki geçecek, sana göstereceğim, burnundan fitil fitil getireceğim" dedi. Ben de kendisine "Ben de sizi unutmadım sayın vekilim, emekli 10 öğretmeni 10 yıl boyunca sigortasız çalıştırmıştınız, ben de görevimi yapmıştım" dedim. Karşılıklı sözlü atışmadan sonra "Emekli öğretmenler sigortalı olmazlar, yapmazlar" deyince buradan bir kez daha kendisine ders vermek vacip oldu.
İster öğretmen olsun ister işçi, emekli olduktan sonra bir işveren yanında çalışıyorlarsa, o kişilere ödenen ücretler defterlere gider olarak yazılır ve SSK'ya da sosyal güvenlik destekleme primi (SGDP) ödenir. Bunu bilmeyen işveren de olmaz. Hadi bilmiyorsun diyelim, o öğretmenlere ödediğiniz ücretleri, o öğretmenler üzerinden kazandığınız paraları kayıtlı düzene sokmamanın da mı doğru olmadığını bilmiyorsunuz.
Hadi bunları bilmiyorsunuz da şimdi beni neyle tehdit ediyorsunuz, elinize yetki verilse beni asacak mısınız? Öldürecek misiniz? Dövecek misiniz? Ne yapacaksınız, gerçekten bilmek istiyorum.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anket şirketlerinin tahminine bak birde sonuçlara. Işte anket oyununu bozan sonuçlar ORTALIK ÇOK KÖTÜ KARIŞACAK..SURİYE 'DE ÇOK SAYIDA İRAN ASKERİ ÖLDÜ. Yüzbinlerce kişiyi ilgilendiriyor Yeni milli eğitim bakanının Baraış atay twiti olay olmuştu