Ana Sayfa
31 Ekim 2018 ( 754 izlenme )
Reklamlar

Belediye Başkan adayı olacak mı? Bakan Soylu’dan bomba karar

Belediye Başkan adayı olacak mı? Bakan Soylu’dan bomba kararİçişleri Bakanı Süleyman Soylu yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı için aday olacak mı? İşte flaş haberin ve kararın ayrıntıları;Gazeteci Yazar Muharrem Sarıkaya, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili çok önemli bir yazı kaleme aldı. AK Parti'nin Ankara adayı olabileceği ileri sürülen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yakınlarına "Ne belediye ne başkan adaylığı? Boş ver onu, işimize bakalım" dediği ifade edildi.

Habertürk yazarı Sarıkaya, "Siyaset sandık boyu ölçüyor" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

“Ankara adayı konusunda AK Parti'de de karara henüz varılmamakla birlikte en güçlü görünen 4 aday var... Mevcut Başkan Mustafa Tuna ile devam etmek veya Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Bakan Emrullah İşler'den birini göstermek. Özhaseki, dün kulisteki sohbetimizde "Seçmenin %60 parti, %30 aday bazlı oy verdiğini" söyledi.

AK Parti'nin konuyla ilgili etkin bir başka ismi de aynı yaklaşımı gösterdi, "Ankara seçmeninin %30'u yerli isim istiyor; ama partinin önerdiğine de sonunda oy veriyor" dedi. Bakan Soylu'nun Belediye Başkan adaylığı konusuna sıcak bakmadığı, soran yakınlarına da, "Ne belediye ne başkan adaylığı? Boş ver onu, işimize bakalım" dediğine dikkat çekiliyor. Ali Babacan'ın da siyaset düşünmediğine vurgu yapılıyor. Tuna yapılmayacak ise geriye Özhaseki ve İşler kalıyor..."

siyasetcafe.comÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cey-la-nın Emzirip Baktığı Be-bek Alzheimer’ın Belirtileri 20 Yıl Önceden Başlıyor. Sizde De Bu Belirtiler Varsa.. Gezen tavuk geyiğinin bi kaç örneği EVDE TARTAR OLUŞUMUNU ENGELLEMEK İÇİN EN KOLAY YÖNTEM HEMEN DENEYİN !