Azrail, can alırken üzülür ya da sevinir mi?

36 izlenme2019-03-17 04:26:08
Reklamlar
Azrail, can alırken üzülür ya da sevinir mi?


VİDEOYUizlemek için aşağıya doğru inin..


Ölüm meleği Azrail (a.s) meleklerin büyüklerindendir ve diğer melekler gibi mümin ruhlara karşı çok şefkatli, kafirlere karşı ise çok şiddetlidir.
Azrail (a.s) meleklerin büyüklerindendir ve diğer melekler gibi mümin ruhlara karşı çok şefkatli, kafirlere karşı ise çok şiddetlidir. Peki Azrail (a.s) ruhlarını aldığı insanlar için üzülür ya da sevinir mi? Cenabı Hak, Azrail Aleyhisselam'a; "Ey Azrail! Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldu mu?" diye sordu. O: "Ya Rabbi herşey Sana malûm. Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm. O da bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı. Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı. Anasının ölümü emrolunmuştu. Bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm. Sonra o bebek bir tahta parçasının üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı" dedi. Bu sefer Hak Teâlâ: "Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?" diye sual ettiğinde Azrail (Aleyhisselam): "Evet Ya Rab! Zalim bir hükümdar vardı. Halk ondan bizar kalmıştı. İşte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim" dedi. Allah (Celle Celaluhu): "Kim olduğunu hatırlıyor musun, o zalim padişahın?" Azrail Aleyhisselam: "Hayır hatırlamıyorum Ya Rab" deyince Cenabı Hak şöyle buyurdu: "Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek var ya, işte odur o zalim padişah."  

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başkan Erdoğan'dan ilk açıklama Herkesi ilgilendiriyor! Doğalgaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme CHP'li Tanal'ın 'Erdoğan' protestosunu Kılıçdaroğlu durdurdu Ailesinde borçlu olanlar dikkat! Artık sizin de başınız yanacak

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bekçi maaşları ne kadar? Ve bekçi olmak icin i istenen şartlar