Ana Sayfa
16 Şubat 2019 ( 1701 izlenme )
Reklamlar

Arap yazardan altın değerinde sözler! Erdoğan’ı kime benzetti?

Arap yazardan altın değerinde sözler! Erdoğan’ı kime benzetti?


 
Ürdünlü Arap yazar İhsan Fakih, Türkiye siyasetini ve muhalefetini ele alarak Erdoğan’ı Abdülhamid Han’a benzetti.

Arap yazarın Kudüs El-Arabi’ye yazdığı makaleden satır başlarını çevirdi. İşte o makaleden satır başları:

“BİZ MASONLARIN OYUNCAĞIYDIK”

Abdülhamid Han tahttan indirildikten bir süre sonra günün ittihat ve terakki birliğinin önde gelen isimlerinden Enver Paşa şu sözleri söylemişti: Bizim suçumuz ne biliyor musunuz? Biz, Sultan Abdülhamid Han’ı tanımadık. Masonlar bizi değerlendirerek bizi parmaklarında oynattılar. Onların bir oyuncağı haline geldik ve tüm çabamızı onlar için harcadık. Bu bizim gerçek suçumuz.

“ABDÜLHAMİD 30 MİLYON ALTINI REDDEDERKEN..

” İttihat ve Terakki’nin genel askeri komutanı Eyüp Sabri ise şu sözleri sarf etmişti: Masonlar aracılığıyla Yahudilerin ağına tuzağına düştük. Abdülhamid onların isteklerini 30 milyon altın karşılığında bile yerine getirmeyi reddederken biz iki avuç altın karşılığında tüm isteklerini yerine getirdik. Bu tarihi sözler bize şunu gösteriyor; Abdülhamid’in muhalifleri, Sultanı tahttan indirmeye öyle odaklanmışlardı ki bu hırsları, dış planları göremeyecek kadar gözlerini kör etmişti. Vatanları için ileri dönük bir görüşleri planları yoktu, onlar için önemli olan Abdülhamid’i tahttan indirmekti.

“TEK DERTLERİ ERDOĞAN’I İNDİRMEK”


 
Günümüzde Türkiye’deki muhalefet aynı yolu izliyor dersek yanılmış olmayız. Türkiye’ye karşı yapılan dış ve iç tüm kirli planlara rağmen muhalefetin tek derdi Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Ak Parti’yi iktidardan indirmek. Bu hedeflerine öyle odaklanmışlar ki ülkenin üst menfaatlerini gözetmeden ve düşünmeden körü körüne bu hedeflerine ulaşmak için çalışıyorlar.

Bu istekleri, iktidardaki parti ülkeyi yönetmekten ve geliştirmekten aciz kalsaydı veyahut muhalefetin ülkeyi şuankinden daha da geliştirmek için gözle görülür gerçek bir vizyonu, planı, projesi olsaydı o zaman makul olurdu.

“BU MUHALEFET TÜRKİYE’YE NE KATTI?”

Ancak gerçek şu ki; Türkiye gerçekliği, Erdoğan ve partisinin 16 yıldır süren iktidarı boyunca ülkeyi her alanda büyük bir farkla geliştirerek katbekat büyüttü. Buna rağmen Türkiye’de, konferanslar düzenlemek, icraat olmadan konuşmak ve çatışma ortamı yaratmaktan başka bir şey yapmayan ve Türkiye’ye bir şey katmayan muhalefetin, Erdoğan’ı ve ekibini indirmek istemede verdiği bu ölüm kalım savaşı izlenimi nedir anlayamadım. Türkiye’deki muhalif partiler galiba “Madem muhalefet partisiyim o zaman her şeye muhalif olup durayım” düşüncesiyle hareket ediyor.

“ERDOĞAN SONRASI İÇİN PROJELERİ, VİZYONLARI YOK”

Tüm bunlar bir yana dursun sadece Erdoğan’ı indirmeye odaklanan bu muhalefet, Erdoğan’dan sonrasına yönelik hedeflerini, vizyonlarını ve projelerini de gerçek anlamda sunabilmiş değil çünkü öyle bir vizyonları yok. Onların düşünceleri; Erdoğan’ı herhangi bir şekilde indirelim, ondan sonra içinde bulunduğumuz duruma göre bir şekilde hareket ederiz artık.Helen Keller’e sorulmuş “Kör olarak doğmaktan daha kötü ne olabilir?” Keller şu şekilde cevap vermiş “Gözleri olup da görememek, görüşü olmamaktır.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

 ilk saniye golü! Başlar başlamaz tarafını belli etti Böylesi ilk defa olacak! Müthiş detay... Bebek bekliyorlardı Tank paletine baston sokan gazi o geceyi anlattı