Ana Sayfa
2018-09-04 11:26:54 ( 814 izlenme )
Reklamlar

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN FLAŞ AÇIKLAMA

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN FLAŞ AÇIKLAMA


AA |  
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in Ankara temaslarında, ABD'nin, Suriye rejiminin İdlib'e yönelik bir askeri saldırısının Suriye'deki krizi tırmandıracağı, Suriyeli sivillerin hayatlarını ve siyasi çözüme ulaşılmasını tehlikeye atacağı, teröre desteği arttıracağı ve bölgesel istikrara zarar vereceği yönündeki görüşünü yinelediğini bildirdi.

ABD Büyükelçiliği'nden İdlib açıklaması
Büyükelçilik, Twitter hesabından, ABD Suriye Özel Temsilcisi  Jeffrey'in ziyaretine ilişkin açıklama yaptı.
 
Açıklamada, kısa süre önce atanan Jeffrey ve Suriye ve Yakın Doğu  İşlerinden Sorumlu Elçi Joel Rayburn'un yeni görevlerini ele almak ve Suriye  krizinin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin  (BMGK) 2254 sayılı kararı  uyarınca çözülmesi konusunda ABD ile Türkiye arasında süregelen işbirliğinin  önemini vurgulamak amacıyla Türk muhataplarıyla görüştüğü bildirildi.

Büyükelçilik açıklamasında şunlar kaydedildi:
 
"Büyükelçi Jeffrey, ABD'nin, Suriye rejiminin İdlib'e yönelik bir  askeri saldırısının, Suriye'deki krizi tırmandırarak insani yardım kuruluşu  çalışanlarının ve Suriyeli sivillerin hayatlarını tehlikeye atacağı, sivil  altyapıyı tahrip edeceği, Suriye'de siyasi çözüme ulaşılması ihtimalini riske  atacağı, teröre desteği arttıracağı ve bölgesel istikrara zarar vereceği  yönündeki görüşünü yinelemiştir. Jeffrey, Suriye krizinin mağdurlarına  gösterdikleri şefkatli yaklaşımdan ötürü Türk hükümeti ve halkına takdirlerini  sunmuştur."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat! “Binali Yıldırım kazandı bile...” 25 yaşındaki genç inandı ve başardı! Uçağı...  Deprem uzmanından DEHŞET açıklama: