Ana Sayfa
15 Nisan 2018 ( 717 izlenme )
Reklamlar

AMERİKA'DAN YENİ RUSYA HAMLESİ .ORTALIK ÇOK KÖTÜ KARIŞACAK

AMERİKA'DAN YENİ RUSYA HAMLESİ .ORTALIK ÇOK KÖTÜ KARIŞACAK 

Nikki Haley: ABD Rusya'ya yeni yaptırımlar hazırlıyor

ABD'nin BM Temsilcisi Nikki Haley, ABD’nin hedeflerine ulaşana kadar Suriye’den çekilmeyeceğini söyledi. Haley, "ABD Rusya'ya yeni yaptırımlar hazırlıyor. Rusya'ya yeni yaptırımların gerekçesi Suriye'ye destek vermesi" dedi
ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, bugün basına yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye’ye düzenlediği operasyon hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

İHA'nın aktardığına göre; Donald Trump’ın operasyon sonrası "Görev başarı ile tamamlandı” sözleri hakkında Haley, bu terimin hem siyasi hem de askeri olarak karşılığı olduğunu belirtti. Trump’ın askeri anlamdaki karşılığı kullandığını söyleyen Haley, bu terimin askeri literatürde “belirli olan bir görevi” tamamlamak olduğunu ifade etti.

"Suriye’de yapacaklarımız henüz bitmedi" diyen Haley, Esad rejiminin tekrar kimyasal silah kullanması halinde ABD’nin harekete geçmek için hazır olduğunu söyledi.

Trump ve ABD Savunma Bakanlığından operasyonun devamlılığı hakkında gelen iki farklı açıklamayı netleştiren Haley, ABD’nin tavrını tamamen Esad rejiminin hamlelerine göre belirleyeceğini söyledi.

RUSYA'YA YENİ YAPTIRIMLAR

Haley, "ABD Rusya'ya yeni yaptırımlar hazırlıyor. Rusya'ya yeni yaptırımların gerekçesi Suriye'ye destek vermesi" dedi.

Rusya'ya yeni yaptırımların pazartesi açıklanacağı kaydedildi.


güneş gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özhaseki Kılıçdaroğlu'ndan yeni tazminat kazandı! Işte o anket Türkiye akıllarını alacak! Dev hamle CHP lileri çıldırtacak açıklamalar