Ana Sayfa
19 Eylül 2018 ( 2372 izlenme )
Reklamlar

ABD Büyükelçiliği’nden flaş Brunson açıklaması

ABD Büyükelçiliği’nden flaş Brunson açıklaması
DHA | 
İzmir’de terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson’a din adamı ile avukatın dün yaptığı ziyaretle ilgili büyükelçilikten açıklama yapıldı. ABD Büyükelçiliği Sözcüsü, din adamı ile avukatın konsolosluk çalışanı olmadığını ifade etti.

ABD Büyükelçiliği’nden flaş Brunson açıklaması
İzmir’de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla tutukluluğu sağlık sorunları gerekçe gösterilerek geçen 25 Temmuz’da ev hapsine çevrilen ABD uyruklu rahip Andrew Craig Brunson’u dün (salı) dini kıyafetli bir kişi ile takım elbiseli iki kişi, ziyaret etmişti. Brunson’un evinde yaklaşık bir saat kalan din adamı ile avukatın, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’ndan geldiği ileri sürülmüştü.

Ziyaretle ilgili ABD Büyükelçiliği Sözcüsü, yaptığı açıklamada, din adamı ile avukatın konsolosluk çalışanı olmadığını ifade etti.

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan’ın açılışını yapacağı camiyle ilgili skandal karar Türkiye'ye mesaj:  Bizim meselemiz değil Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşlarsa Ne Olur? Yaşanabilecek 8 Facia! Fiyatı 7 liradan 1 liraya kadar düştü