Ana Sayfa
13 Şubat 2019 ( 130 izlenme )
Reklamlar

24 Haziran'da Cezaevlerinde Kalkışma Planlayan FETÖ'cünün İsmi Deşifre Edildi!

24 Haziran'da Cezaevlerinde Kalkışma Planlayan FETÖ'cünün İsmi Deşifre Edildi!

FETÖ'nün 24 Haziran seçimlerinin olduğu gece, hapishane isyanı, sokak olayları ve sonrasında ikinci darbe girişimi deneyeceği FETÖ firarisi Ahmet Dönmez'in 9 Kasım'da yazdığı yazı sonrası ortaya çıktı. 24 Haziran gecesi hapishanedeki FETÖ'cüleri, darbecileri harekete geçirecek ismin kod adı "İ.K" olarak paylaşılmıştı."İ.K" olarak açıklanan ismin Pensilvanya'da FETÖ'nün üst düzey "akademisyenler mahrem imamı" İsmail Kukuroğlu olduğu kesinleşti.
İyice köşeye sıkışan FETÖ, yeni bir darbe girişimi ile ülke yönetimini ele geçirmek için 24 Haziran seçim gecesi için plan yapıyordu.24 Haziran seçim gecesi için kaos planları devreye sokan FETÖ, seçimi Erdoğan'ın kazanması halinde muhalefeti sokağa döküp, içerdeki darbecilere isyan çıkartıp sonrasında hala görevde olan kripto askerlerini kulllanarak yeni bir darbe girişimi planladı.
Muharrem İnce'nin seçim mağlubiiyetini sukut içinde karşılayıp FOX TV spikeri İsmail Küçükkaya'ya "adam kazandı" mesajı atması ve evine gitmesi sonrası FETÖ arzuladığı kaos planını devreye sokamadı. Muharrem İnce'nin sonuçları bu kadar kolay kabul edip gitmesi ise bazı çevreler tarafından ona karşı tepki sebebi oldu. Ama ne olduysa oldu Muharrem İnce o gece sonuçları kabullenip sokak olaylarına alet olmadı. Bir çok muhalif siyasetçi ve operasyon hesabı Erdoğan'ın 24 Haziran seçimlerinden zafer elde etmesi sonrası halkı sokağa çağırmaya isyan çıkartmaya çalıştı. Ama tüm gayretlerine rağmen netice elde edemediler.FETÖ'nün 24 Haziran seçimleri olduğu, muhalefetin seçim sonuçlarını kabul etmeyip sokağa dökülmesi sonrası 2. darbe girişimi denediğini Ahmet Dönmez 9 Kasım'da yazdı. bu örgüt içerisnde çatlak olduğu ve grupların birbirini tasfiye için attğı bir adım olarak görülüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

küstah tehdit Meteoroloji kar uyarısında bulundu Vücudunuzdaki 16 noktaya bakarak sağlığınız hakkındaki gerçekleri öğrenin! Kadir Mısıroğlu Erdoğan'a çok kızdı!