Ana Sayfa
2018-04-15 03:56:34 ( 2628 izlenme )
Reklamlar

12 yıl sonra komadan çıktı ve söyledikleri şok etti!

12 yıl sonra komadan çıktı ve söyledikleri şok etti!


12 yıl sonra komadan çıktı ve söyledikleri şok etti!12 yıl sonra komadan çıktı ve söyledikleri şok etti! Tam 12 yıl boyunca komada kalan ve uyandıktan sonra “Umarım ölürsün demen de dahil her şeyi duydum anne” diyen çocuğun hikayesi şok ediyor.

Martin Pistorius, Güney Afrika’da büyüyen oldukça sıradan bir çocuktu. 12 yaşında gizemli bir hastalığın baş göstermesiyle hayatı değişmeye başladı. Önce boğaz ağrısıyla başlayan hastalık   

sürekli uyuması ve en sonunda hareket kabiliyetini tamamen yitirmesiyle kendini iyice gösterdi.

Martin Pistorius, Güney Afrika’da büyüyen oldukça sıradan bir çocuktu. 12 yaşında gizemli bir hastalığın baş göstermesiyle hayatı değişmeye başladı. Önce boğaz ağrısıyla başlayan hastalık sürekli uyuması ve en sonunda hareket kabiliyetini tamamen yitirmesiyle kendini iyice gösterdi.

Daily Mail’de yer alan habere göre doktorlar Martin’in bir çeşit menenjite yakalandığına inanıyordu. Ona yardım edemeyeceklerini söyledikten sonra Martin’i eve gönderdiler. Ailesi Martin’in her anında yanındaydı. Banyo ve yemek yemek gibi basit işlerini yapamayan Martin’i yatak yarası oluşmasın diye her 2 saatte bir çevirmeleri gerekiyordu. Gündüzleri rehabilitasyona giden Martin, 2 yıl sonra bilincini kazanmaya başladı. 16 yaşına geldiğinde durumundan haberdardı ancak yine de hareket edemiyordu. Birileriyle konuşabilmesi için 10 yıl daha geçmesi gerekecekti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şeytan bir gün insan kılığına girerek Dilipak'tan 5 Mayıs senaryosu 5. ayın 5’inde 55 vekille!” ALLAH’IM Sen Ne Büyüksün. Eve Bereket Getiren Amel.. Türkiye'den kritik petrol hamlesi