Ana Sayfa
2018-12-14 08:05:53 ( 688 izlenme )
Reklamlar

Yunanistan’ın olay Türkiye raporu ortaya çıktı! Bu Türkler…

Yunanistan’ın olay Türkiye raporu ortaya çıktı! Bu Türkler…


 
Yunanistan basını, Türkiye raporunu yayınladı. Raporda, Yunanistan’ın olası bir savaş ta Türkiye’ye karşı hezimete uğrayacağı konuları ele alındı.

Türkiye’nin son dönemde enerji koridorunda yaşadığı problemler nedeniyle bir iyi bir kötü olduğu Yunanistan, TSK’nın zırhlı birliklerinin ezici gücünü hayranlıkla takip ediyor.

Yunanistan’ın PRO News gazetesinde Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın Türkiye raporu yayınlandı. Yayınlanan raporda Yunan ordusunun olası bir savaş durumunda Türkiye’ye karşı nasıl bir hezimete uğrayacağı ele alındı.

Zırhlı birliklerden ezici başarı

Yunan Kara Kuvvetleri’nin raporunda yer alan temel madde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı zırhlı birliklerinin ezici bir üstünlük ile Yunan ordusuna karşı üstün gelmesi unsuru oldu.

Gerek teknolojik olarak gerek donanımsal açıdan Leopard tanklarının başarısının ele alındığı yazıda, Yunan anti tank ve zırh delici füzelerinin bir işe yarayamayacağı, zira son modernizasyonlar ile tankların oldukça sağlam bir yapı kazandığına değinildi.


 
Meriç’i göremezler

Yunan Kara Kuvvetleri komutanlığının raporundaki en dikkat çekici detay ise Türklerin ezici bir üstünlük ile savaşın galibi olacağı kısmı oldu. Bu kısımda Yunan ordusu için Meriç civarından pek çok Türk zırhlısının aktif koruma sistemleri sayesinde sıkıntısız galip geleceğini, antitank füzelerinin %70-80 oranında başarısız olacağını vurgulandı.

Haberde Türk zırhlı birliklerinin başarısı hakkında Suriye’de Afrin’deki faaliyetler örneklenirken Leopard ve M 60T tanklarının sağlamlığına dikkat çekti.

Çipras dış ülkelere Türkiye’yi devamlı şikayet ediyor.

bundan önce de S-400’lerle ilgili olarak Türkiye’yi Putin’e şikayet etmişti. Türkiye’nin Rusya’da aldığı S-400 füzelerinden rahatsız olan Yunanistan’da Başbakan Aleksis Çipras, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmüş ve Türkiye’nin satın alacağı S-400 hava savunma sistemleri ile ilgili endişelerini Putin’e ilettiğini söylemişti.

Moskova’yı ziyaret eden Çipras’ın Rusya’nın Türkiye’ye S-400 füze savunma sistemlerini satmaması için ricada bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ASELSAN mühendisinin ölümündeki ş ok detay ortaya çıkt Komplo düzenlediler Küçükçekmece'deki skandalla ilgili Aile Bakanlığı'ndan açıklama Prens Selman iki ülkenin yok olacağını iddia etti