Ana Sayfa
2018-06-01 10:10:20 ( 4287 izlenme )
Reklamlar

YSK'dan Deniz Baykal kararı

YSK'dan Deniz Baykal kararı

CHP'den aday adayı olan Tarkan Yılgün, CHP’nin Milletvekili aday listesinde Antalya 1. sırada yer alan Deniz Baykal’ın milletvekilliği yapıp yapamayacağının heyet raporuyla öğrenilmesi için BİMER aracılığıyla YSK’ya başvurmuştu. YSK, yapılan başvuruya “Deniz Baykal’ın milletvekili seçilmesine engel bir durum olmadığı” cevabını verdi.

Yorum Yaz0
YSK'dan Deniz Baykal kararı
CHP’den Milletvekili aday adayı olan Güneydoğu gazisi Tarkan Yılgün, milletvekili listesine giremeyince sosyal medya hesabından CHP'ye yönelik sert ifadeler kullandı. Yılgün, Deniz Baykal'ın aday gösterilmesine itiraz ederek YSK'ya başvurdu.

'Aday olabileceği rapor ile öğrenilsin'
 
Tarkan Yılgün, CHP’nin Milletvekili aday listesinde Antalya 1. sırada yer alan Deniz Baykal’ın milletvekilliği yapıp yapamayacağının heyet raporuyla öğrenilmesi için BİMER aracılığıyla YSK’ya başvurduğunu açıkladı. Mesajında BİMER’e yaptığı başvuruyu da paylaşan Yılgün, CHP Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık sorunları yaşadığını belirterek, “Hepimizin bildiği üzere kendisinden 6 aydır haber alınamıyor. Hep iyi denilerek geçiştiriliyor” dedi.
'Engel yok'
 
CHP’li Tarkan Yılgün’ün başvurusuna YSK’dan yanıt geldi. YSK kararında “Deniz Baykal’ın milletvekili seçilmesine engel bir durum olmadığı” vurgusu yapıldı.
 


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şehit olan arkadaşlarınızın sırrı Kılıçdaroğlu’nu zor günler bekliyor! ‘Erdoğan’ın elinde bilgiler var’ 'Bizim işler tıkırında ama aynı gemideyiz' KEMAL KILIÇDAROĞLU İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ