Ana Sayfa
2019-04-03 10:27:59 ( 804 izlenme )
Reklamlar

YSK Başkanı'ndan Istanbul açıklaması

YSK Başkanı'ndan açıklama

YSK Başkanı Sadi Güven yeniden yapılan oy sayımlarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Güven, "itiraz edilmeyen yerlerde mazbatalar veriliyor. Yeniden sayım sonucunun tüm adaylar ve partiler açısından geçerli olması gerektiğine karar verdik." dediİşte YSK Başkanı Güven'in açıklamaları: 

 

"YSK'da itiraz süreci başladı, tüm Türkiye genelinde devam ediyor. İtiraz edilmeyen yerlerde mazbatalar veriliyor. İtirazlar bitince mazbatalar verilecek.TEKRAR SAYIM SÜRERKEN İTİRAZ EDİLDİ

Size açıkladığım rakamları partilerle paylaşıyorum. İtiraz sürecinin sonucunu bekliyoruz. İstanbul'da da aynı süreç işledi. 8 ilçede yapılan itiraz üzerine tekrar sayım kararı alındı. Bazı seçim kurulları da bu kararı uygulamaya başladı. Tekrar sayım işlemi devam ederken, il seçim kuruluna itiraz edildi. Tedbir kararıyla sayım işlemi durdurulmuştur. Aldığımız kararları gönderdik, bu yönde karar verilecektir.

BU İLK DEFA ALINAN BİR KARAR DEĞİL

 

Geçersiz oyların tekrar sayılması istenmiş. Bu ilk defa alınan bir karar değil. İlçe seçim kurulları bu kararı verip, tekrar sayıma başlandığında sonuna kadar gidileceği kararı verildi. Sayım işlemi başlatılan ilçelerde sonuna kadar gidilmesine karar verdik. Bundan önceki kararlar da bu yönde. İtiraz edenlerin değil, itiraz etmeyenlerin de lehine karar alınabiliyor. Maddi gerçeklerin ortaya çıkarılması yönünde çalışmalar sürüyor. Bu tamamen yasal işlemlerdir."
Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

On binlerce kişiye iki ayda bir 550 lira... Büyük dram, 'Rüyalarımda ‘anne beni gel al’ diyor' flaş gelişme Pentagon'dan Türkiye'ye küstah tehdit!