Ana Sayfa
2019-04-20 03:07:47 ( 163 izlenme )
Reklamlar

yok artık' dedirten itiraf: Kürdistani partiler...

Pervin Buldan'dan 'yok artık' dedirten itiraf: Kürdistani partiler...

HDP eş genel başkanı Pervin Buldan, 16 Nisan’da partisinin Diyarbakır’daki il binasında yaptığı konuşmada ilginç itiraflarda bulundu. Buldan, Ekrem İmamoğlu’nun başarısı için ise ''İstanbul’daki başarımız'' ifadelerini kullanırken İmamoğlu'nun başkanlığında ''Kürdistani partiler''in payı olduğunu dile getirdi.Buldan, İstanbul'daki başarının arkasındaki güç olarak söylediği partilerin ise Azadî Hareketi, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Devrimci Demokratik Kürt Derneği (DDKD), İnsan ve Özgürlük Partisi, Kürdistan Komünist Partisi, Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) ve Kürdistan Demokrat Partisi-Türkiye (PDK-T) olduğunu belirtti. 

 

Buldan 16 Nisan tarihinde yaptığı konuşmada resmen itiraf ederek, ''İstanbul'da yapmış olduğumuz başarının altında Kürdistani Partilerle gerçekleştirmiş olduğumuz ittifakın önemli bir yeri olduğunu belirtmek isterim.'' ifadelerini kullandı. 

Buldan'ın gözlerden kaçan konuşmasında ayrıca CHP ve İyi Parti ile yapılan ittifakı bir kez daha gözler önüne serdiği görüldü
Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul, Avrupa şehirlerini solladı! İstihbarat birimleri uyarıyor CHP yok artık dedirti: Bu projeyi de durduracağız! Önce İmamoğlu'na şarkı yaptı, sonra suç duyurusunda bulundu!