Ana Sayfa
2018-10-30 04:34:21 ( 143 izlenme )
Reklamlar

Tuvalet fırçası gözünden girip beynine saplandı!

Tuvalet fırçası gözünden girip beynine saplandı!
 Çanakkale'nin Biga ilçesinde yaşayan H.T., evinin tuvaletinde baygınlık geçirip düştü. Yerdeki tuvalet fırçasının plastik sapı H.T.'nin sağ gözünden girip beynine saplandı. Fırça sapı, doktorların 4 saat süren operasyonuyla çıkarıldı.

 Tuvalet fırçası gözünden girip beynine saplandı!
Çanakkale Biga'da 20 Ekim'de meydana gelen olayda 32 yaşındaki H.T. evinin tuvaletinde baygınlık geöirerek tuvalet fırçasının üzerine düştü. Fırçanın sapı, H.T.'nin sağ gözünden girip, beynine saplandı.

H.T., 112 Acil Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi ardından Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorların müdahalede bulunduğu H.T., acil olarak ameliyata alındı. Beyin Cerrahı Opr. Dr. Cengiz Kara, Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Eray Eser, Anestezi Uzmanı Dr. Cenk Çetin ve ameliyathane ekibi tarafından gerçekleştirilen 4 saatlik operasyonun ardından tuvalet fırçası başarılı bir şekilde çıkarıldı. Hastanede tedavisi devam eden H.T'nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
 
Beyin Cerrahı Opr. Dr. Cengiz Kara, "Talihsiz bir kaza geçiren bu genç hastamızı acilen ameliyata aldık. Gözün alt tarafından giren yabancı cismin beyine saplandığı görüldü. Cisim çıkarılarak beyin dokuları kontrol edildi, temizlendi ve beyin zarı onarıldı. Hastamız ameliyat sonrasında tedavi ve takip amaçlı olarak 3 gün yoğun bakım ünitesinde izlendi dedi.
 
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ufuk Tali ise, başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı Opr. Dr. Cengiz Kara ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cünüp olarak uyumak Dolarda 'cımbız' operasyonu Sus pozunun sahibi Dilek Tunca'nın son haline bakın! ÖLÜMSÜZ BİR AŞK... ZEYNEP & KÂMİL