Ana Sayfa
2018-11-04 03:47:25 ( 305 izlenme )
Reklamlar

Tutuştular

Sarkozy: Avrupa, Rusya ve Türkiye

 bir araya gelmeli

Fransa`nın eski Cumhurbaşkanı Nikolas Sarkozy, “Rusya’yla ilişkileri düzeltmek gerekiyor. Şimdi Avrupa, Rusya ve Türkiye’yi bir araya getirecek uluslarüstü bir organizasyon düşünülmeli” dedi.Moskova’ya karşı uygulanan yaptırımların ters etki yarattığını, Avrupalıların çıkarına olmadığını belirten Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nikolas Sarkozy, ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘talimatlarıyla’ yeni yaptırımların dalga dalga geldiğine dikkat çekti.
 
Ekonomik kısıtlama politikasının Rusya’yı Çin’in kollarına atmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Sarkozy, Moskova’ya ‘el uzatılması’ gerektiğini ifade etti.
 
Daha önceleri Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıktığını hatırlatan Sarkozy, “Rusya’yla ilişkileri düzeltmek gerekiyor. Şimdi Avrupa, Rusya ve Türkiye’yi bir araya getirecek uluslarüstü bir organizasyon düşünülmeli” dedi.
 
Fransız sağının eski lideri, Moskova ile Brüksel arasındaki diyaloğun güçlenmesi ve Rusya’nın daha geniş entegrasyonundan yana olduğunun altını çizdi.

Milliyet gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kandile operasyon neden başladı. Gelen istihbarat neydi 18 YAŞINDA Kİ YEĞENİNİ BEBEĞİNİİN YANINDA ... Turşu Suyuyla Balı Karıştırıp İçerseniz Pense ıle tecevüz ....