Ana Sayfa
14 Aralık 2018 ( 728 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE TARİHTE BİR İLKE İMZA ATTI

TÜRKİYE TARİHTE BİR İLKE İMZA ATTI

Karacak Dağı’nı vuran Türkiye tarihte bir ilke imza attı
 Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyinde teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine hava harekatı düzenlendi. Bu operasyonla ilgili sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Türkiye bu akınla ilk defa Mahmur’ da etki üretmiş, Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu kadar derine inmiştir” dedi.

 Karacak Dağı’nı vuran Türkiye tarihte bir ilke imza attı
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları PKK/KCK/PYD/YPG  ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Irak'ın kuzeyinden halka ve  güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut  güvenliğini sağlamak için   Irak'ın kuzeyine yönelik hava harekatı düzenledi. Operasyonda teröristler tarafından üs  olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör hedefleri vuruldu. 

BU BİR MESAJDIR
 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türk  Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sınır ötesine yönelik hava harekatına ilişkin, "Bu  harekat teröre darbe, terör destekçilerine bir mesajdır." ifadesini kullandı. 
  
BİR İLK GERÇEKLEŞTİ 
Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ise sosyal medya hesabından dün gerçekleştirilen operasyona ilişkin şu paylaşımda bulundu: Dün TSK’nın hava akınıyla vurduğu Karacak Dağı, Irak’ta Mahmur’un hemen kuzeyinde, Türkiye’ye 170-180 kilometre uzaktadır.  Dağ, Musul-Kerkük arasındadır. Türkiye bu akınla ilk defa Mahmur’da etki üretmiş, Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu kadar derine inmiştir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kalbin Düzgün Çalışmadığını İşaret Eden 8 Belirti ASELSAN o ilimizde silah fabrikası kuruyor! Uzaktan komutalı silahlar üretilecek Böyle dolandırıcılık görülmedi! Cep telefonu diye aldı, hayatının şokunu yaşadı Türk Mühendisler ‘Bor’dan Üretti! Dünyanın en güçlüsü