Ana Sayfa
2018-10-08 02:18:34 ( 678 izlenme )
Reklamlar

Türkiye ile Rusya anlaşmıştı! Bugün sona erdi

Türkiye ile Rusya anlaşmıştı! Bugün sona erdi

İdlib'deki askeri muhalifler ve rejim karşıtı güçler, Türkiye-Rusya mutabakatı çerçevesinde, ağır silahları cephe hattından çekmeye başlamıştı. Bu işlem tamamladı. Öte yandan Rus Dışişleri, Türkiye ile Rusya’nın İdlib’de oluşturulması üzerinde anlaşılan silahsızlaştırılmış bölgenin sınırlarının belirlendiğini duyurdu.Anadolu Ajansı (AA), İdlib'deki muhalif ve rejim karşıtı güçlerin, Türkiye-Rusya mutabakatı çerçevesinde, ağır silahlarını cephe hattından çekme işlemini bugün tamamlayacağını açıklamıştı

Bu işlem şu saatler itibariyle tamamlandı.

 

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı grupların yanısıra rejim karşıtı silahlı gruplar, Beşşar Esed rejimi ile cephe hattı durumundaki alanlardan havan, top, Grad rampaları ve orta menzilli isabet edebilme imkanına sahip füze rampaları çekti.

RUSYA'DAN İDLİB AÇIKLAMASI: TÜRKİYE İLE BİRLİKTE SINIRLARI BELİRLEDİK

Öter yandan Rus haber ajansı Sputnik'e konuşan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, Türkiye ile Rusya’nın İdlib’de oluşturulması üzerinde anlaşılan silahsızlaştırılmış bölgenin sınırlarını belirlediğini söyleyerek, "Silahsızlaştırılmış bölgenin sınırları belirlendi. Türkiye ile Rusya orduları arasında çok iyi temaslar, işbirliği ve bağlantı sağlandı. İki ordunun temsilcileri mutabakatın ardından birçok kez bir araya geldi" açıklamasını yaptı.

İKİ LİDER ARASINDA MUTABAKAT SAĞLANMIŞTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’de yaptıkları görüşmede İdlib’de silahsızlaştırılmış bölge oluşturulması yönünde mutabakat sağlamıştı.


Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O ilçe merkez seçildi piyango vurdu! Şimdiden arsalar... AK Partili Kurtulmuş'tan gündemi sarsacak açıklama! Yeni para sistemi mi geliyor? Karaciğeri Ve Beyni Koruyan Daha Etkili Bir Karışım Bulamazsınız- ABD’den yeni Brunson mesajı “Buraya döndüğü gün…”