Ana Sayfa
2018-12-14 06:58:03 ( 881 izlenme )
Reklamlar

Türkiye gireceğiz dedi, ABD hemen oraya koştu

Türkiye gireceğiz dedi, ABD hemen oraya koştu
ABD Dışişleri’ne bağlı Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon kesinleşince PKK’lılara moral vermek için soluğu Suriye kuzeyinde aldı.
Türkiye gireceğiz dedi, ABD hemen oraya koştu


ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Jeffrey, Haseke’de örgüt elebaşıları ile toplantı yaptı. PKK’lıların Jeffrey’e “Türkiye bize saldırırsa DEAŞ’la mücadelemiz durur” dediği öğrenildi. Temaslarını sürdürecek Jeffrey’in bir süre daha bölgede kalacağı belirtiliyor. Elçinin toplantıları sonrası Suriye PKK’sı sözcülerinden Nuri Mahmud’un, teröristlere moral vermek için “Saldırı olursa karşılık vereceğiz. Tüm güçlerimiz devrime inanıyor” demesi dikkat çekti.

Bölgedeki aşiretleri sık sık biraraya getiren PKK elebaşıları, kendilerine destek vermemeleri halinde sahip oldukları her şeye el konulacağı yönünde halkı tehdit ediyor. Öte yandan Türkiye’nin harekâtına ilişkin ABD’den ilk tepki, PKK’yı kara kuvveti olarak kullanan Pentagon’dan geldi. Pentagon sözcüsü Binbaşı Sean Robertson, Fırat’ın doğusuna yönelik operasyonu ‘endişe verici’ olarak tanımladı; “Türkiye’nin harekâtı bölgedeki ABD askerlerini tehlikeye atar” dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ASELSAN yeni genç beyinler arıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni rakibini açıkladı: Üstelik muhalefetten bile güçlü Bir yerli silah daha! Dünyanın öbür ucundan... DSP lideri Aksakal: Birlikte hareket...