Ana Sayfa
2018-04-13 07:04:54 ( 678 izlenme )
Reklamlar

'Türk Seddi'nde sona gelindi

'Türk Seddi'nde sona gelindi
Suriye sınırında TOKİ tarafından yapılan 564 kilometrelik güvenlik duvarının inşası bitme aşamasına geldi.

'Türk Seddi'nde sona gelindi
Zorlu arazi koşulları ve mayınlı alanlara rağmen güvenlik duvarının 564 km'lik güzergâhın Şanlıurfa'da 195 km., Mardin'de 79 km., Şırnak'ta 47 km., Gaziantep-Kilis bölgesinde 90 km., Hatay'da 112 km. olmak üzere toplamda 523 km'si tamamlandı.

DÜNYADA ÜÇÜNCÜ OLDU
 
Güvenlik duvarı 2 metre genişliğinde ve 3 metre yüksekliğindeki 7 tonluk seyyar bloklarla inşa edildi. Ayrıca duvarların üzerlerine jiletli tel de çekildi. TOKİ tarafından 39 yüksek güvenlikli kapının montajı ve 22 insanlı gözetleme kulesinin imalatı da tamamlanarak TSK'nın hizmetine sunuldu.
Güvenlik duvarı, Çin Seddi ve ABD-Meksika sınırının ardından dünyada üçüncü en uzun duvar oldu. Duvarın arkasına güvenlik kuvvetlerinin devriye gezebilmesi için güvenlik yolu ve gözetleme kulesi inşa edildi. Prefabrik olarak üretilen güvenlik duvarları ihtiyaç halinde başka bölgelerde yeniden kullanılabilecek.
 
'KULEKOL'LA DESTEKLENİYOR
 
Suriye'den yasadışı geçişlerin önlenmesi ve sınır bölgesinin daha güvenli hale gelmesi için güvenlik duvarına entegre olacak şekilde Gaziantep ve Kilis'teki sınır hattında 5 katlı 15 metre yüksekliğinde 22 "kulekol" inşa edildi. (Sabah)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Serdar Arseven 'Kitabın Ortasından' konuştu: Erdoğan'ın o vaadi çok önemli! İYİ Parti'de istifa depremi! Hepsi AK Parti'ye katıldı Ailesinde borçlu olanlar dikkat! Artık sizin de başınız yanacak Çatlaklarından Kurtulun