Auto-Created-3
13 Mayıs 2019 ( 116 izlenme )
Reklamlar

Tek yol o isimleri...

Eski İstihbarat Daire Başkanı'ndan İstanbul uyarısı:

 Tek yol o isimleri...
Emniyet İstihbarat Daire eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararını değerlendirdi. YSK'nın kararı tamamen hukukidir diyen Orakoğlu, "Bu operasyonu önlemenin tek yolu, sandık kurullarında görev alan hakim, savcı ve diğer üyelerin FETÖ ve PKK'ya olan ilişkilerinin araştırılmasıdır." ifadesini kullandı.

Eski İstihbarat Daire Başkanı'ndan İstanbul uyarısı: Tek yol o isimleri...
 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

Emniyet İstihbarat Daire eski Başkanı Bülent Orakoğlu, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Yüksek Seçim Kurulu, "Türkiye'ye yönelik yeni bir emperyalist darbenin arka planlarını çökertmiştir" diyen Orakoğlu, "Türkiye burada 15 Temmuz'da olduğu gibi büyük bir darbe girişiminden geri döndürülmüştür" ifadesini kullandı.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilen seçimlerin yenilenmesi kararının tamamen hukuki olduğunu söyleyen Orakoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"İçişleri Bakanlığı 173 bin kişinin sandık kurullarında görev alacağını YSK'ya bildirdi. Sandıkta 62 bin kişi görev yaptı. 62 bin kişinin de 2 bini yapılan bir operasyonla görevlendirilmediler. CHP'nin güdümündeki bir takım bankalardan onların yerine farklı 20 bin kişi getirildi. Yani sandıklarda FETÖ'ye bir alan açıldı."

"Sandık kurullarında görevli kişilerin FETÖ ile olan ilişkisi araştırılmalı''
"Bu operasyonu önlemenin tek yolu, sandık kurullarında görev alan hakim, savcı ve diğer üyelerin FETÖ ve PKK'ya olan ilişkilerinin araştırılmasıdır." diyen Orakoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu 19 bin 500 kişi sandıklara hangi hakimler, hangi savcılar tarafından atandı? sorusunun cevabı bulunmalı. İstanbul seçimlerinde yaşanan hukuksuzluğun ortaya çıkarılması en az 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesi kadar önemli. Eğer sandık darbesi başarılı olsaydı, arkasından küresel bir finans saldırısı geliyordu. 5 yıldır yerel seçimlere hazırlanan emperyalist güçlerin Türkiye'deki nüfus ajanları PKK ve FETÖ bu işin içinde."

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YAZIKLAR OLSUN Bütün ibadetleri yok eden o büyük günah! 30 Yıldır Baktığı Ağaç Belediye Tarafından Kesilen Yaşlı Adamın İnanılmaz İntikamı Ekmeği 2 Liraya Satarım Vali Beni Bağlamaz, Asıl Derdi Buymuş