Ana Sayfa
2019-02-12 10:24:45 ( 283 izlenme )
Reklamlar

Tanzimin ardından bir müjde de Çavuşoğlu'ndan geldi: Çalışmalar başladı

Tanzimin ardından bir müjde de Çavuşoğlu'ndan geldi: Çalışmalar başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tarım ürünlerinin alımında çiftçileri rahatlatacak çalışmalar yapıldığını açıkladı.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, meyve sebzelerin satıldığı tanzim yerlerinin çiftçilere alternatif olmadığını söyledi. Çavuşoğlu, "Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyiz" dedi.

 

"Tarsim sigortasının kolaylaştırılması için çalışma yapıyoruz"

Çiftçi üzerinden son zamanlarda bir demagoji, kara propaganda yapıldığını belirten Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kabinemiz, çiftçilerin ürettiği ürünü hak ettiği fiyat üzerinden satılması için çalışıyor. Gübre, ilaç gibi girdilerin de indirilmesi konusunda bakanlarımız çalışmalar yapıyor. Doğal afetlerde yaraları sarıyoruz. Tarsim sigortasının kolaylaştırılması için çalışma yapıyoruz. Çiftçinin Antalya'da sattığı ürün örnek 2 lira ise İstanbul'da tüketici bunu 8-9 liraya satın alıyor. Aradaki parayı kim kazanıyor, simsarlar kazanıyor" diye konuştu.

"Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyiz"

Tanzim satış yerlerinin çiftçiye alternatif olmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, amaçlarının bu satış yerleriyle tüketicinin ödediği ücreti düşürmek olduğunu söyledi.

Tüketimin artacağını vurgulayan Çavuşoğlu, "Çiftçinin ürünü daha iyi satılacak. Bu sistemde herkes kazanacak. Tüketici de çiftçi de kazanacak, rantçılar kazanamayacak. Gönlünüz rahat olsun, muhalefetin iftiralarına prim vermeyin. Her zaman çiftçinin yanında olacağız. Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyiz" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sosyal medya devi Facebook, merakla beklenen yeni özelliği duyurdu HER YÖNÜ İLE BAŞTAN AŞAĞI İĞRENÇ OLAY Emekliye müjde! Maaşlara ek zam geliyor HURDA SOBAYI KİMSE KABUL ETMEDİ AMA İÇİNDEN ÖYLE ŞEY ÇIKTI Kİ HERKES ŞOK OLDU