Ana Sayfa
2018-07-16 08:49:11 ( 608 izlenme )
Reklamlar

TAM SAYFA İLAN VERDİLER

TAM SAYFA İLAN VERDİLER

Washington Post'a tam sayfa FETÖ ilanı verdiler!
ABD'de 150'ye yakın Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunu bir araya getiren Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC), dünyaca ünlü Washington Post gazetesine verdiği tam sayfa ilanda gazetenin okurlarına FETÖ terör örgütü hakkında uyarılarda bulunarak ABD'de yaşayan teröristbaşı Fetullah Gülen'in iadesini istedi.

Washington Post'a tam sayfa FETÖ ilanı verdiler!
TASC, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılı sebebiyle ABD'nin en saygın gazetelerinden birisi olan Washington Post'a tam sayfa ilan vererek FETÖ hakkında uyarılarda bulundu.

İlanda, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara'da Meclis dahil olmak üzere çok sayıda devlet binasının hedef alındığına işaret edilerek, Türk halkının darbecilere karşı sokaklara çıkarak tanklara müdahale ettiğini ve 250'den fazla kişinin şehit edildiği ve iki binden fazla kişinin ise yaralandığı hatırlatıldı.

Darbecilere emirlerin ABD'nin Pennsylvania eyaletine bağlı Saylorsburg kasabasında yaşayan elebaşı Gülen tarafından verildiğini belirtilen ilanda, Gülen, New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'ne 1993'te düzenlenen saldırıdan dolayı ABD'de tutuklu bulunan Şeyh Ömer Abdurrahman'a benzetildi.İlanda, Şeyh Ömer Abdurrahman'ın hakkındaki suçlamalardan dolayı tutuklandığı, FETÖ elebaşı Gülen'in ise yargı karşısına henüz çıkmadığı kaydedildi.

Amerikalılardan Gülen'in iadesi için baskı yapmaları çağrısında bulunulan ilanda, örgütün ABD'de düzenlediği programlar hakkında da okurlar uyarıldı.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akp Bank.. AK Parti'nin son oy oranı Bu fırında 400 gram ekmek 1 TL! Kapış kapış... ARKASINDA SİZ VARSINIZ DEYİP ...