Ana Sayfa
14 Ekim 2018 ( 677 izlenme )
Reklamlar

Suudi Arabistan: Karşılık veririz

Suudi Arabistan: Karşılık veririz

Suudi Arabistan, siyasi baskılar veya ekonomik yaptırımlar aracılığıyla yapılan tehditlerin kabul edilemeyeceğini, kendilerine yönelik uygulamalara fazlasıyla karşılık verileceğini açıkladı.AA
Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan ve ismi açıklanmayan  Suudi bir yetkilinin beyanına dayandırılan haberde, ekonomik yaptırımlar ve  siyasi baskılar yoluyla yapılan tehditlerin kabul edilemeyeceği belirtildi.
 
Habere göre Suudi yetkili, ülke ekonomisinin dünya ekonomisi  üzerinde etkin ve hayati bir role sahip olduğunu söyledi.
 
Dünya ekonomisi etkilenmediği sürece kendi ekonomilerinin de  olaylardan olumsuz etkilenmeyeceğini ifade eden yetkili, detay vermeksizin Suudi  Arabistan'a yönelik herhangi bir uygulamaya fazlasıyla karşılık verileceğini  kaydetti.
 
ABD Başkanı Donald Trump, dün Amerikan CBS kanalına verdiği mülakatta,  Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın akıbeti ile ilgili araştırmalarını sonuna kadar  sürdüreceklerini belirterek, "Konuştuğumuz kişi bir gazeteciydi. Eğer durum  anlatıldığı gibiyse bu gerçekten çok berbat ve kötü bir durum. Biz bunun sonuna  kadar gideceğiz ve bunun ağır cezası olacak." demişti.
 
Trump, iddiaların doğru olması halinde Suudi Arabistan'ı  cezalandırmanın başka yollarının da olduğuna işaret etmişti.
 
Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine  katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan  Kaşıkçı'dan, 2 Ekim'de resmi işlemler için ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğuna  girdikten sonra haber alınamamıştı.
 
Kaşıkçı'nın kaybolmasının ardından kendisinin orada öldürüldüğü  iddialarını yalanlayan Suudi yetkililer, Başkonsolosluktan çıktığını ve akıbetine  ilişkin bir bilginin bulunmadığını savunuyor.


Gazete vatan com 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SİMDİKİ HALİ İspatlayamazsa anırsın, başka bir şey istemiyorum Rusya'dan Suriye'de oluşturulacak tampon bölge için sert uyarı: Üç kez düşünün! Gözler Meclis'te