SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Söz konusu yerel medya kuruluşlarının basın meslek ilkeleri ve gazetecilik a-hlakı ile bağdaşmayan bir tutumla ta-cizci olduğu ileri sürülen kişiyi belediyemizin idari kadrolarında görev alan bir müdür ve CHP’yi temsil eden bir kişiymiş gibi gösterilmesi ‘ya-lan habercilik’ sınırlarını bile aşan saygısız bir değerlendirmedir. Söz konusu kişi belediyede müdür değil, ce-naze hizmetlerinde görevlendirilmiş işçi kadrosunda görev yapan şofördür.”

“SÜREÇ DEVAM EDİYOR”

Adli kovuşturma sürecinin devam ettiğini aktaran Deveci, şunları kaydetti:

“Belediyemizde de olay idaremize intikal eder etmez konu ile ilgili disiplin soruşturması başlatılmıştır. Gerek şahsımın gerekse belediyemizin bu tür ta-ciz iddialarına herhangi bir duyarsızlığı veya müsamahası söz konusu değildir ve asla olamaz. Halen sürmekte olan adli ve kurumsal kovuşturma sürecinin sonunda bu anlamda işlenmiş bir su-ç sabit görülürse, failinin kanunlarımızda ve iç hukukumuzda belirtilen en a-ğır yaptırımlarla ce-zalandırılacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”

Şü-pheli Ç.K. “ci-nsel ta-ciz” suçundan Denizevleri Polis Merkezi ekiplerince önceki gün gö-zaltına alınmış, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Reklamlar
04 Ağustos 2019
Reklamlar