Ana Sayfa
2018-10-05 01:02:59 ( 573 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... YPG/PKK Çevreledi!

Son dakika... YPG/PKK Çevreledi!
AA |  


Terör örgütü YPG/PKK, Afrin'de yaptığı gibi Münbiç ilçe merkezini de çukurlar kazarak çevreledi. Kandil'den gelen PKK elebaşları, Afrin'den Münbiç'e kaçan teröristlere eğitim veriyor.


Son dakika... YPG/PKK Çevreledi!
ABD, Türkiye'ye  Münbiç konusunda verdiği sözü halen yerine getirmezken, geçen zaman zarfında  terör örgütü YPG/PKK, ilçe merkezinin etrafını kazdığı çukurlar ve toprak  setlerle çevirdi. 
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, önceki gün yaptığı açıklamada,  4 Haziran'da ABD ile sağlanan mutabakata dikkati çekmişti.  Münbiç'in YPG/PKK'dan  temizlenmesi için 90 günlük bir takvim üzerinde anlaşıldığını anımsatan Kalın, ancak daha sonra "oyalama taktiklerinin" devreye girdiğini vurgulamıştı.

AA'nın Münbiç içindeki araştırmaları, örgütün Münbiç'ten çıkmayacakmış  gibi ilçeye yerleşmeyi sürdürdüğünü gösterdi. Bölgedeki AA kaynaklarının  tespitlerine göre, YPG/PKK, ağustos 2016'da ABD desteği ile ele geçirdiği Münbiç kent merkezini çukurlar kazarak çevrelemeye başladı.  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin  aynı ay içerisinde Fırat Kalkanı Harekatı'nı başlatması üzerine örgüt, bu  faaliyetine hız verdi. Ancak, ABD'nin nisan ayında Fırat Kalkanı unsurlarına  yakın iki bölgede üs kurması, YPG/PKK'nın kazma çalışmalarına ara vermesine neden  oldu.
 

 
YPG/PKK, kendisinin ilçeden çıkarılmasına yönelik Türkiye-ABD  mutabakatı üzerine, haziran ayından itibaren faaliyetlerini hızlandırdı. Örgüt,  tüm kent merkezini çeviren çukur ve siper inşasını tamamladı.
 
Çukurların birleşerek oluşturduğu hat, toplamda 29,3 kilometre  uzunluğunda. Örgüt, çukurların önüne derinlikleri değişen toprak setler de inşa  etti.
 
AA'nın temin ettiği uydu fotoğraflarında, söz konusu hatlar  gökyüzünden ince beyaz çizgiler şeklinde fark ediliyor.
 

 
YPG/PKK, çukurların oluşturduğu hatlar arasına olası savaşta kullanmak  üzere tüneller kazdı.
 
Ana hat içinde bazı bölgelerde uzunluğu 1-3 kilometre civarında başka  çukur ve siperler de yer alıyor.
 
Münbiç'i çevreleyen çukur hatlar sayesinde ilçeye giriş çıkışlar  sadece belirli noktalardan yapılabiliyor.
 
Örgüt, Münbiç'e yönelik olası bir harekata karşı güç toplamaya  aralıksız devam ediyor.
 
Zeytin Dalı Harekatı ile YPG/PKK'nın Afrin'den çıkarılmasının ardından  örgütün bu ilçeden çıkmamak için bir çok noktada çukurlar kazdığı ortaya  çıkarılmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evinizde Kavga Gürültü Stres Bitmiyor mu? Sebebi Bu Olabilir, Mutlaka Deneyin ! Bir uyarı daha geldi: Fırtına yön değiştirdi Abdullah Gül'den Necmettin Erbakan mesajı Seçime 3 gün kala adaylıktan çekildi