Reklamlar

Son dakika... Tutuklandı! 9 yaşındaki Sedanur...

Son dakika... Tutuklandı! 9 yaşındaki Sedanur...
AA |  

Kars Kağızman'da 5 gün önce 9 yaşındaki Sedanur'un kaybolması olayına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan Ertan B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ertan B.'nin Sedanur'un ailesinin komşusu olduğu biliniyor.


Son dakika... Tutuklandı! 9 yaşındaki Sedanur...
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, pazar gününden itibaren köyde  yapılan aramalar sonucunda, 9 yaşındaki Güzel'in kaybolması olayına karıştığı öne  sürülen komşu Ertan B'nin ifade alma işlemini tamamladı.
 
Paslı Jandarma Karakol Komutanlığındaki sorgusu tamamlanan Ertan B,  güvenlik önlemleri altında Kağızman Adliyesine nakledildi.
 
Tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Ertan B, "resmi  evrakta sahtecilik" ve şüpheli ve çelişkili ifadelerinden dolayı tutuklandı.
 
Ertan B, Kars Cezaevine gönderildi.
 
Kars'ın Kağızman ilçesinde pazar günü 9 yaşındaki Sedanur Güzel  kaybolmuştu.
 
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Jandarma Arama Kurtarma (JAK)  timleri, AFAD ve UMKE ekipleri ile İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki iz takip  köpeği "Atak", arama kurtarma köpeği "Gazel", Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş  Şube Müdürlüğü bünyesindeki kadavra arama köpeği "Obert" ve iz takip köpeği  "Calisto" ile yürütülen çalışmalardan sonuç alınamamıştı.
 
 


 
ARAMA ÇALIŞMALARI SAZLIKTA YOĞUNLAŞTI 
 
Küçük kızın bulunmasına yönelik çalışmalar, köye 4 kilometre mesafedeki sazlık alanda yoğunlaştı. AFAD ve UMKE ekipleri Kars-Kağızman karayolu kenarındaki sazlık alanda arama çalışması yaptı. Ekipler sazlık alana girmekte zorluk çekti. Dün 4 metre yüksekliğindeki sazlıkta yapılan çalışmalarda da bir ize rastlanmadı.
 
Köydeki evleri tek tek inceleyen, helikopter ve drone desteğiyle  araziyi 4 gün boyunca tarayan ekipler, bugün de çalışmalarını sürdürecek.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye’nin her yerinden Petrol Altın Doğalgaz Fışkırıyor