Ana Sayfa
2018-09-25 10:56:29 ( 1633 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... 'Türkiye'den korkuyoruz' Konuşmalar ortaya çıktı

Son dakika... 'Türkiye'den korkuyoruz' Konuşmalar ortaya çıktı
ABD’li subayın, TSK’nın Münbiç’e girmesinden korkan örgütün sözde komutanına, “Hepsi dedikodudan ibaret. Biz sizi destekliyoruz” mesajını attığı ortaya çıktı. İşte bölgeden gelen son dakika haberleri...

Son dakika... 'Türkiye'den korkuyoruz' Konuşmalar ortaya çıktı
Türkiye’nin baskıları sonucu terör örgütü YPG’yi Münbiç’ten çıkartmak zorunda kalan Amerika, şimdi de terör örgütünün uzantısı Münbiç Askeri Konseyi’yle kanka oldu. Pentagon, teröristlerle kaybettiği güveni yeniden kazanmaya çalışıyor. Son olarak birçoğu eski YPG’li teröristten oluşan sözde Münbiç Askeri Konseyi üyeleriyle halı saha maçı yapan ABD’li subaylar, teröristlerle sürekli iletişimde. 

TÜRKİYE'DEN KORKUYORUZ
 
ABD medyasına konuşan konseyin sözde komutanlarından Muhammed Abu Adel, Amerikalı subaylarla aralarında çok iyi bir ilişki bulunduğunu ve askerlerin kendilerine büyük bir destek verdiğini itiraf etti. Adel, “Türkiye’nin olası bir operasyonuna karşı gözümüzü bir an bile kapatamıyoruz. Sadece Türkiye korkusu da değil, ABD’nin bölgeden çekileceği yönündeki haberler de var. Tüm bunlar bizi kokutuyor, tedirgin ediyor” dedi. 
 
ABD BİZE DESTEK VERİYOR
 
ABD’li komutanların, kendileriyle WhatsApp üzerinden sürekli iletişim halinde olduklarını ifade eden örgütün sözde komutanı; “Bize, bu tür açıklama ve haberlere inanmamamızı söylüyorlar. Bunların dedikodu olduğunu ve yanımızda olduklarını bize iletiyorlar. Burada kalacaklarına dair bize güvence verdiler. WhatsApp üzerinden mesaj atıp, destek veriyorlar” diye konuştu. 
 
İŞTE O MOTİVE EDİCİ SÖZLER
 
ABD’li komutanların kendisine attığı WhatsApp mesajlarını da paylaşan Adel, bu mesajların kendilerini motive ettiğini dile getirerek ihaneti deşifre etti. Adel’in gösterdiği mesajlarda, ABD’li subayların korku içindeki örgütün sözde komutanlarını nasıl motive ettikleri görülüyor.
 
İşte örgüt üyesinin ABD’li komutandan geldiğini söylediği o mesajlardan bazıları; 
 
Haberlerin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Hepsi dedikodudan ibaret. 
 
Yüzbaşı sana selamlarını iletti ve sizi desteklediğimizi söyledi. 
 
Ön cephede yaralılar – yaralanmalar var mı? Herkesin iyi, güvende olduğundan emin olun. 
 
Arabalarınız halen iyi durumda mı? Arabalar için yedek parça lazım mı? Bilin diye söylüyorum bizler de devriye görevindeydik ve üsse henüz döndük. 

gazete vatan *****************************

*************************************

PKK'dan alçak hamle! Köy basıp 7 canı katlettiler
Terör örgütü YPG/PKK Suriye'de işgal ettiği Rakka ilinde örgütün zorla silah altına alma kararına karşı çıkan El-Hatuniyye köyüne baskın yaparak Arap kökenli 7 sivili öldürdü.
PKK'dan alçak hamle! Köy basıp 7 canı katlettiler
Terör örgütü YPG/PKK Suriye'de işgal ettiği bölgelerde halka baskısını artırırken, gençleri de zorla silah altına almaya devam ediyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, YPG/PKK işgal ettiği Rakka ilinin batısındaki El-Hatuniyye köyündeki gençleri zorla silah altına almak için bölgeye geçen hafta devriyeler gönderdi.

TAKVİYE TERÖRİST GÖNDERİP 7 SİVİLİ ÖLDÜRDÜLER

Örgütün köydeki gençleri alıkoymaya başlamasının ardından YPG/PKK'lı teröristler ile köylüler arasında 3 gün önce gece saatlerinde gerginlik yaşandı. Köylüler, örgütün köydeki binasına saldırarak 3 aracı ateşe verdi. 

Olayın büyümesinin ardından köye takviye terörist göndererek baskın yapan YPG/PKK, 8 bin hanelik Arap köyünde 7 sivili öldürdü, çok sayıda sivili de alıkoydu.

Köydeki kadın ve çocukları darp eden teröristler, köyde birkaç evi de yaktı.

Köy, üç gündür terör örgütü mensuplarının ablukasında tutuluyor.

YPG/PKK DEYRİZOR'DA SİVİLLERİN DÜKKANLARINI YIKTI

Kaynaklar, Deyrizor ilinde işgal ettiği "Süveydan Cezire" köyünde de sivillere ait bazı iş yerlerini yıktı.

YPG/PKK'lı teröristler, iş yerlerinin yıkılmasına tepki göstermek için bir araya gelen köylüleri silah zoruyla dağıtmaya çalıştı.

Örgüt mensupları, göstericilere katılan çok sayıda sivili alıkoydu.

YPG/PKK ile köylüler arasında gerginlik devam ediyor.

AA'nın harita alan ölçümlerine göre, Suriye topraklarının yaklaşık yüzde 28'i YPG/PKK'nın işgalinde bulunuyor.
******************************************
********************************************

Çocuklarda saç uzatmak doğru mu?
Saç uzatmanın çocuklarda fiziksel gelişime etkisi var mıdır? Vücuda alınan vitamin saçlara mı gider? Çocuklarda saç uzatmak doğru mudur? İşte merak edilen soruların yanıtı...


 
Günümüzdeki ailelerin çoğu, toplum içerisinde duydukları yanlış bilgiler yüzünden çocuklarının saçlarını uzatmak istemezler. Saç uzatmanın çocuğun gelişimiyle doğru orantılı olduğunu düşünen bireyler etraflarındaki kişilerin de düşüncelerini etkileyebilmektedir.
 
Halbuki saç uzatmanın çocuğun gelişimiyle hiçbir şekilde bağlantısı yoktur. Çocuğunuzun düz, kıvırcık ya da dalgalı olan saçlarını 'sağlıklı gelişemez' düşüncesi ile kestirmeye gerek yok.

Çocuğunuzun gelişiminin olumlu yönde devam ettirebilmesi için dengeli beslenme ve fiziksel aktiviteleri uygulamaya özen göstermelisiniz.

********************************
********************************Sıfır araç aldı başına gelmeyen kalmadı

İzmir'de traktör alım satım işiyle uğraşan bir iş adamının Aydın'dan satın aldığı sıfır araç, üst üste çıkardığı arızalar nedeniyle başına dert oldu. 3 yıldır tamir için servise gidip gelmek zorunda kalan talihsiz vatandaş, "Ben yandın başkaları yanmasın, sıfır araç alırken bile çok dikkatli olsunlar" dedi.

İzmir’in Kiraz ve Ödemiş ilçelerinden yıllardır traktör alım satım işiyle uğraşan iş adamı Mustafa Cerit, 2015 yılında Aydın'da yetkili bir bayiden sıfır araç satın aldı. Cerit, kısa bir süre sonra aracın su eksilttiğini fark etti. Aracı satın aldığı bayiye giderek şikayetini anlatan Cerit, görevlilerin sorunu tespit edemediğini iddia etti. Defalarca aynı şikayetle servise giden Cerit, sonraki aylarda aracın tavan perdesinin bozulduğunu, turbo bölümünde de arızalar yaşandığını ifade etti. 3 yıl boyunca İzmir-Aydın arasında adeta mekik dokuyan talihsiz vatandaş, sıfır araç aldığına pişman olduğunu dile getirdi. Başına gelenleri anlatan Cerit, "Arabayı alana kadar yetkili bayi personeli çevremde pervane oldular. Araba şöyle güzel, böyle güzel diye. Yok İngiltere'den geldi, yok ithal dediler ve ikna edip arabayı sattılar. Fakat aldığım günden bu yana 3 yıldır bu arabanın sorunu bitmek bilmedi. Arabayı satarken 500 bin kilo metre motor garantisi verdiler. Araç 50 bin kilo metre bile dayanmadı. Su eksilten aracı servise götürdüğümde ilgilenen olmadı. Aracın neden su eksilttiğini bulamadılar. Turbosunda arıza var dediler. Bir kablo değişmesi gerekiyormuş. Garanti kapsamındaki araç için benden 5 bin lira istediler. Ben de İzmir’de normal bir ustaya yaptırmak zorunda kaldım. Aracın tavan perdesi arızalandı. 3 defa perdesini değiştirmek zorunda kaldım. Ankara'daki yetkili müşteri temsilciği ile irtibata geçtim onlar da ilgi göstermediler. 3 yıldır aracın bitmek bilmeyen sorunları için gidip geldim ve oyalayıp nihayetinde garanti süresini de bitirdiler" dedi. 
Başına gelenlerden ötürü çok mağdur olduğunu belirten Cerit, araç satın almak isteyenleri "Sıfır araç alırken bile çok dikkatli olun. Ben yandım başkaları yanmasın" şeklinde uyardı. 
**********************************
**********************************
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Semra Özal Secimde kime oy vereceğini açıkladı CHP ve İP iki şehirde işbirliği yapacak Saadettini Hüsamettin öldürmek isteyecek ama yapamayacak. Peki aslında kim öldürecek. İşte tarihi bilginin ayrıntısı Resmen yürülüğe girdi! Bildirmeyene binlerce lira ceza...