Ana Sayfa
2018-04-13 08:21:12 ( 5587 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA ESED AYRILDI

SON DAKİKA ESED AYRILDI

Esed hazırlıklara başladı! Jetler ve askeri konvoylar...
İngiliz ve Amerikan gazeteleri, Şam rejiminin ABD'nin vurmayacağını düşündüğü Rus üslerine jetleri ve helikopteri konuşlandırdığını yazdı. Başkent Şam sakinleriyle konuşan The Guardian gazetesi ise, askeri konvoyların Şam'ın batısındaki Lübnan sınırına doğru ilerlediğini bildiriyor. Öte yandan Esed'in başkanlık sarayından ayrılarak askeri üsse sığındığı iddia edildi.
Esed hazırlıklara başladı! Jetler ve askeri konvoylar...
ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'da düzenlediği Suriye toplantısından nihai karar çıkmadı, İngiltere'de ise Başbakan Theresa May kabinesinden askeri operasyon yetkisi aldı.

Suriye'deki Şam rejimi ise muhtemel bir savaşa karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Amerikan ve İngiliz gazeteleri, Beşar Esad rejiminin Amerikan saldırısı korkusuyla savaş uçakları ve helikopterleri Rus üslerine taşıdığını yazdı.

ESED ASKERİ ÜSSE SIĞINDI

Öte yandan ABD medyası Esed'in Rus askerleri eşliğinde Şam’daki başkanlık sarayından ayrıldığı ve Rusya’nın Lazkiye’nin güney doğusundaki Hmeymim Hava Üssü’ne sığındığı öne sürüldü.

Gazeteye konuşan Pentagon'dan iki yetkili, Esad'ın kilit öneme sahip bazı uçaklarını Rus üslerinde konuşlandırdığını söyledi. Şam rejimi, ABD'nin bir Rus üssünü vurmaktan kaçınacağını düşünüyor.


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RAHMET MELEKLERİN GİRMEDİĞİ 23 EV 40 YAŞ ÜSTÜ HER ERKEK GÜNDE 2 BARDAK İÇSİN DEĞİŞİMİ GÖRSÜN... KODU 3’LE BAŞLIYORSA SAKIN ALMAYIN! KEMAL KILIÇDAROĞLU İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ