Ana Sayfa
2018-04-14 06:01:23 ( 388 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA .AMERİKA İRAN'I DA HEDEFİNE KOYDU

SON DAKİKA .AMERİKA İRAN'I DA HEDEFİNE KOYDU

ABD İran destekli güçleri de hedef aldı
14 Nisan 2018 Cumartesi 
AA: İran destekli güçler de hedef alındı...

Saldırıda Şam’daki hedeflerin yanı sıra Hama, Humus, Dera ve Süveyda’daki  bazı askeri noktalar vuruldu. Bombardımanda İran destekli güçler de hedef  alındı.
 
ABD, İngiltere ve Fransa'nın Doğu Guta'da  sivillere yönelik kimyasal silah kullanan Beşşar Esed rejimi güçlerini hedef  aldığı saldırıda Suriye'nin başkent Şam ile Hama, Humus, Dera ve Süveyda  illerindeki asker noktalar bombalandı. 

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, ABD Başkanı  Donald Trump'ın duyurduğu saldırıda ilk etapta Şam'daki Cumhuriyet Muhafızları,  Dumeyr Havaalanı, Şam Uluslararası Havalimanı çevresi, Cemeyre Bilimsel  Araştırmalar Merkezi, Kasyun Dağı'ndaki hava savunma sistemleri, Kisve ve Kalamun  bölgelerindeki askeri noktalar vuruldu.
 
ABD, İngiliz ve Fransız güçleri ayrıca rejimin kontrolünde bulunan  Hama ilinde havaalanı, Humus ilinin Kuseyr  bölgesinde Hizbullah güçleri, Dera’da  89. Tugay olarak bilinen İran güçleri ve bazı askeri noktalar, Suveyda ilinde  Halhala Havaalanı ve Dera ilinin İzra bölgesindeki hedeflere saldırı  gerçekleştirdi.
 
Bu arada Beşşar Esed rejimi medyası hava savunma birliklerinin  saldırılara karşılık vererek bazı füzeleri havada imha ettiğini iddia  etti

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SURİYE ARTIK TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPRAĞIDIR… Listeye Türkiye 'yi de eklediler Bakanlık ve valilige flaş ceza İYİ Parti'de skandallar bitmiyor! Meral Hanım bu ne?