Ana Sayfa
24 Şubat 2019 ( 123 izlenme )
Reklamlar

Skandal karar! Milli boksörümüz masada kaybetti

Skandal karar! Milli boksörümüz masada kaybetti

WBC süper orta siklet dünya şampiyonluk maçına çıkan Avni Yıldırım, 10. rauntta ABD'li rakibi Anthony Dirrell'in kaşını açtı. Maçın doktoru Dirrell'in maça devam edemeyeceğini açıkladı ve ardından skandal bir karara imza attı.

Mücadelenin 7. raundında ABD'li Anthony Dirrell'ın kaşı açıldı. O raunda kadar maç ortadaydı ancak 8. ve 9. rauntlarda Avni Yıldırım üstünlüğü ele geçirdi. 10. raunt bitmeden Dirrell hakeme işaret yaparak mola aldı. Dirrell'ın kaşına bakan doktor "devam edemez" dedi. Sonrasında ise hakem maçı bitirdi.

Maçın bitmesiyle sevinmeye başlayan milli boksörümüz hakemlerin skandal kararıyla adeta şoke oldu. Karşılaşmanın 2 Amerikalı 1 Alman hakemi kaşın yumrukla değil kazayla açıldığını söyleyerek puanlamaya gidileceğini açıkladı. Puanlamada ABD'li Anthony Dirrell galip ilan edildi.

Hakem rezaletine isyan eden Avni Yıldırım, "Amerikan oyunları harcadılar bizi" diyerek ringde tepkisini dile getirdi. Yıldırım ayrıca ringde tekbir de getirdi.

Mücadeleyi anlatan Bilgehan Demir ise "Yer ABD, rakip Amerikalı, hakemler Amerikalı, yazıklar olsun" ifadeleriyle hakem skandalına tepki gösterdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Haşlanmış Limon Tarifi,- 20 KİLO VERDİREN HAŞLANMIŞ LİMON TARİFİ FETÖ de bu işin içinde! Bakın Ne İş Yapacak! Doğal Yo-l