Ana Sayfa
28 Şubat 2019 ( 287 izlenme )
Reklamlar

Siyaset“Yeni parti, tanınmış kişilere teklif götürüyor ama Erdoğan...”Siyaset“Yeni parti, tanınmış kişilere teklif götürüyor ama Erdoğan...”

EMAX Araştırma ve Danışmanlık Genel Koordinatörü Sezai Erhan, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı, Abdullah Gül'ün destek vereceği iddia edilen yeni partinin büyükşehirlerde tanınmış kişilere teklif götürdüğünü ama Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğu sürece sözkonusu oluşumun sağ seçmene hitap edemeyeceğini söyledi.11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun parti kuracağına ilişkin iddialar gündemden düşmek bilmiyor. Konu ile ilgili bir başka iddia ise bu kez EMAX Araştırma ve Danışmanlık Genel Koordinatörü  Sezai Erhan’dan geldi.

Yeni partinin illerde tanınmış isimlere teklif götürüyor iddiası

Erhan, partinin illerde ve ilçelerde tanınmış isimlere teklif götürerek teşkilatlanma hazırlığı içerisinde olduğunu iddia etti. Erhan, Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen eski Bakan Ali Babacan'ın isminin süreç içinde öne çıktığını ve partinin liderliğini Babacan’ın yapacağının konuşulduğunu, bir grup akademisyenin de destek verdiğini öne sürdü.

Erdoğan’ın halkta büyük bir karşılığı var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu müddetçe merkez sağ seçmene hitap edecek yeni bir partinin kamuoyunda tutma şansının çok zor olduğunu belirten Erhan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halkta büyük bir karşılığı var. Biz seçmenin neye göre oy verdiğini her zaman araştırıyoruz. Esasında 3 grup seçmen var; İdeolojik seçmenler, lider seçmenleri,ekonomik gidişat başlığıyla diğer seçmenler. Araştırmalarımızda seçmenlerin büyük bir çoğunluğu ya ideolojik yada lider seçmeni olduğunu görmekteyiz. Erdoğan’ın da gerek karizması gerekse liderliği seçmen nezdinde büyük kabul görmüş durumda. Bundan dolayı Recep Tayyip Erdoğan olduğu müddetçe sağ merkezde yeni bir parti tutmaz diye düşünüyorum. Hatta vatandaş açık bir şekilde ‘Ben adayı bilmem Tayyip’e oy veriyorum’ diyor” dedi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan Venezuela'ya uyarı: Hazırlık yapıyorlar! Sırtınız ve Beliniz Ağrıyor Ve Siz Bunu Fıtık Sanıyorsunuz Ama Yanılıyorsunuz ! Tam Oniki Yıl Önce Kayboldu Arabalarının İçinde bulundular Çarşafının Altına Sabun Koyuyor – Nedenini Öğrenince Siz De Yapacaksınız