Ana Sayfa
2018-09-25 12:47:45 ( 3858 izlenme )
Reklamlar

Sığınmacı kampında genelev açtılar’

Sığınmacı kampında genelev açtılar’

Yunan gazetelerinde yer alan iddialara göre, ülkenin Makedonya sınırında yer alan İdomeni kasabasındaki göçmen kampında organize suç örgütleri faaliyet gösteriyor. Kampta bir yük vagonunun geneleve dönüştürüldüğü ileri sürüldü.

Kuzey Afrika kökenli bazı kişilerin İdomeni’de uyuşturucu sattığı ve insan kaçakçısı şebekelerin de kampta faaliyette olduğu iddia edildi.

Kamptan çekilen Yunan polisinin çadırkenti büyük ölçüde kordon altına aldığı kaydedildi. Kampın ‘İdomeni gettosu’ diye anıldığı ifade edildi.

Yunanlı yetkililere göre halen kampta 9 bin 200 göçmen kalıyor. Yunan basını ise bu rakamın 11 bini bulduğunu savunuyor.

SINIR AÇILIR’ UMUDUYLA BEKLİYORLAR

İdomeni’de kötü şartlar altında barınan sığınmacıları Yunanistan içinde başka bir kampa nakletme çabaları şimdiye kadar sonuç vermedi. Sınırın açılabileceği söylentisi sığınmacıları İdomeni’de tutuyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP BİNGÖL 'DE BÜYÜK DEPREM Son anket sonuçları açıklandı! İşte İstanbul'da oy oranları Piyasaları alt üst etti! ABD'nin yalanı deşifre oldu! Bilgisayar korsanları, 11 Eylül belgelerini ifşa etti!