Ana Sayfa
19 Ocak 2019 ( 588 izlenme )
Reklamlar

Şehidimizin evindeki yazı yüreklerimizi dağladı

Şehidimizin evindeki yazı yüreklerimizi dağladı


 
Şehidimizin evindeki yazı yüreklerimizi dağladı. Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesindeki üs bölgesinde, dün, müh-immat deposunda meydana gelen pa-tlamada şehit olan 7 askerden Topçu Uzman Çavuş Halil Daş’ın (26) memleketi Konya’nın Ereğli ilçesine, acı haber ulaştı. 

‘Zeytin Dalı’ ve ‘Fırat Kalkanı’ harekâtlarına katıldığı öğrenilen şehidin, 4 ay önce nişanlandığı ve dün görüştüğü ağabeyiyle Ramazan Bayramı’nda yapacağı düğün hakkında konuştuğu belirtildi. Şehidin evinin önüne taşlarla yazılan, ‘Halil öI-medi’ yazısı görenlerin yüreğini dağladı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesindeki Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesi’nde, dün, mü-himmat deposunda meydana gelen pa-tlamada, Topçu Uzman Çavuş Halil Daş’ın da aralarında bulunduğu 7 asker şehit oldu, 25 asker yaralandı. 

Halil Daş’ın şehit olduğu haberi, memleketi Konya’nın Ereğli ilçesinde, eskiden belde statüsünde olan Belkaya Mahallesi’ndeki babaevine ulaştı. Acı haberi alan şehit annesi Rukiye Daş ve yakınları gözyaşı döktü. 4 AY ÖNCE NİŞANLANMIŞ: Daha önce çiftçi olduğu ve vatani görevinin ardından 5 yıldır uzman çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) görev yaptığı belirtilen şehit Halil Daş’ın, geçen Ağustos ayında Ayşe Kızıl ile nişanlandığı öğrenildi. Şehit Halil Daş’ın babası Mahmut Daş’ın da 9 yıl önce vefat ettiği belirtildi.


 
Şehidin dün ağabeyi Turan Daş ile telefonda görüştüğü ve Ramazan Bayramı’nda yapacakları düğünü hakkında konuştukları belirtildi. 2 kardeş olan Şehit Halil Daş’ın, TSK’nın Suriye’deki te-r-ör örg-ütlerine yönelik düzenlediği ‘Zeytin Dalı’ ve ‘Fırat Kalkanı’ harekâtlarına katıldığı ve Hakkari’ye geçen Ağustos’ta atandığı öğrenildi. 

Şehit Topçu Uzman Çavuş Halil Daş’ın cenazesinin yarın Belkaya Mahallesi’nde defnedilmesinin beklendiği belirtildi.  Şehit Halil Daş’ın bir silah arkadaşının ise sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından Daş’ın fotoğrafının altına, Suriye’de birlikte görev yaptıklarını ve yeni nişanlandığını yazıp,

”Allah rahmet eylesin. Bizim mesleğimiz böyle; hayal kuramayız, plan yapamayız, her şeyimiz yarım kalır” mesajı paylaştığı görüldü. ŞEHİT EVİNDE, YÜREK BURKAN YAZI: Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve askeri erkân, Şehit Uzman Çavuş Halil Daş’ın babaevine gelerek aileye taziyede bulundu. Şehit Daş’ın yakınları da eve akın etti. Evin önünde bir kişi tarafından taşla yere kazınan ‘Halil ö-l-medi’ yazısı görenleri duygulandırdı. Şehidimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.


 
Pa-tlamada şehit olan Topçu Çavuş Mehmet Kaşık’ın (25) Kahramanmaraş’taki baba ocağına ateş düştü. Onikişubat ilçesi Karacaoğlan Mahallesinde oturan baba Cafer ve anne Meryem Kaşık’a acı haberi askeri yetkililer verdi. Bekar olan şehidin anne ve babası, aldıkları haberle gözyaşlarına boğuldu. Eve Türk bayrakları asılırken, acı haberi alan şehidin yakınları da eve akın etti. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Allah ordumuzun yardımcısı olsun. ZevaI vermesin.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anneden Oğluna Mektup Unutulmaz Gafları Sadece iki kelime kullandı Doların yükselişinde önemli detay! Bu söylentiye dikkat!