Ana Sayfa
2018-09-06 06:41:53 ( 207 izlenme )
Reklamlar

Seçim yarışı sert başladı! Eski Başkan sahnede tekmeledi

Seçim yarışı sert başladı! Eski Başkan sahnede tekmeledi


 Başkanlık seçimleri için nefesler tutuldu. Brezilya'da Ekim ayında yapılacak olan seçim öncesinde, adaylar seçmenler için mitingler düzenliyor. 


Brezilya’da nefesler tutuldu, halk Ekim ayında gerçekleşecek başkanlık seçimlerini bekliyor. Adaylar peş peşe miting düzenlerken ilk anket sonuçları da geldi. Anket ve araştırma şirketi Ibope tarafından yapılan araştırmada aşırı sağcı PSL’nin adayı Jair Bolsonaro’nun oyların %22’sini alacağı öngörüldü.Solcu Ciro Gomes ve Çevreci Marina Silva’nın %12 oyla ikinciliği paylaştığı araştırmada İşçi Parti’den Fernando Haddad’ın %6 oy alması bekleniyor. Hapis cezası çeken ülkenin eski devlet başkanı Lula da Silva’nın resmi makamlar tarafından seçim yarışına dahil olmasına izin verilmemesinin ardından aday olan Haddad’ın miting kampanyası da sönük geçiyor.Öte yandan önceki gün başkentte düzen Bolsonaro’nun düzenlediği mitingde olağanüstü bir durum yaşandı. Konuşma sırasında eline eski başkan Silva’nın oyuncak maketini alan Bolsonaro, oldukça yüksek olan sahneden tekmeledi. Bu anlar EPA muhabiri tarafından görüntülendi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gündeme damga vuracak görüntüler ortaya çıktı! Son dakika uyarıları peş peşe gelmeye devam ediyor ALMANYA'DAN İLGİNÇ SURİYE AÇIKLAMASI NATO'DAN KRİTİK SURİYE AÇIKLAMASI