Ana Sayfa
2018-06-04 02:39:11 ( 1130 izlenme )
Reklamlar

Seçim anketi şirketinin sahibi konuştu: Bu ilk kez oluyor

Seçim anketi şirketinin sahibi konuştu: Bu ilk kez oluyor
Gezici Araştırma şirketinin sahibi Murat Gezici, Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamada, 20 yıllık meslek hayatında 'ilk kez böyle bir şey görüyoruz' diyerek dikkat çeken bir detayı paylaştı.
Seçim anketi şirketinin sahibi konuştu: Bu ilk kez oluyor

Habertürk Yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde Gezici Araştırma’nın sahibi Murat Gezici ile yaptığı konuşmayı yazdı. Bülent Tanla ile seçim anketi sektörüne giren Adil Gür ile de bir dönem çalışan Murat Gezici 20 yıllık bir deneyime sahip ve '“İlk kez böyle bir şey görüyoruz” diyor.

İlk kez gördüğü şeyi de Fatih Altaylı'ya şu şekilde aktarıyor: -“Her anketörümüz 18 anket formu doldurtmak zorundadır. Bunun için de ortalama 40-45 kapı çalarız. Sandık bölgelerini belirler ve anketörlerimizi o bölgelere yollarız. Onlar da kapı çalar ve anket yapmak istediklerini söylerler. Genelde 18 anket için 40 civarında kapıya gideriz, 18’inden yanıt alırız.”

DURUM İYİCE GARİPLEŞTİ

Durumun giderek farklılaşmaya başladığını belirten Murat Gezici ankete yanıt verme konusundaki son istatistiklerini de şu şekilde açıkladı: 

-“Geçen seçimde 40-45 kapıdan 18 anket almaya alışmış anketörlerimiz, 70-80 kapı çalmak zorunda kalmışlardı. Bu seçimde durum iyice garip bir hal aldı. Şu anda 120 kapıdan ancak 18 anket doldurtabiliyoruz. Vatandaş konuşmuyor, fikrini söylemekten kaçınıyor veya çekiniyor. Kapılar anketörlerin yüzüne kapanıyor.”

BİR DİP DALGASI GELİYOR

Bunun sebebinin korku değil güvensiz olan seçmenin verisini kimseyle paylaşmak istememesi olduğunu belirten Murat Gezici, “Belli ki bir dip dalga var. Nereye doğru yönlenir bilmiyorum. Ama benzerlerini bir kez 1980’lerde, bir kez de 2000’lerde gördüğümüz bir dip dalga var. 24 Haziran gecesi göreceğiz” diye konuştu.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mezarı Açılan Allah’ın Aslanı Hz. Hamza’nın Kabrinde İç Ürperten Görüntü.. MÜTHİŞ HABER 74 bin lira maaş vereceği Türkleri bulmaya geliyor Son dakika... En az bin 713 TL!