Ana Sayfa
2019-02-14 06:30:33 ( 121 izlenme )
Reklamlar

Şanlıurfa'yı karıştıran söylenti

Şanlıurfa'yı karıştıran söylenti
Şanlıurfa'da bir derneğin kentteki Suriyelileri Avrupa ülkelerine göndereceği söylentisi izdihama yol açtı. Sabah erken saatlerinde dernek binası önünde uzun kuyruk oluşturan Suriyeliler, çevik polisinin müdahalesi ile dağıldı.
 
Türkiye’de en fazla Suriyeli sığınmacının yaşadığı illerden Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Suriye Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'nin (SGDD- ASAM), Avrupa ülkelerine Suriyeli göçmen göndereceği söylentisi kısa sürede kentte yayıldı.
 Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce Suriyeli, dernek binası önünde toplandı. Dernek yöneticilerinin bunun bir dedikodudan ibaret olduğunu söylemesine karşın kalabalık dağılmadı.Çevrede önlem alan Çevik Kuvvet polisleri, bina önünde bekleyen Suriyelilerin evlerine gitmesi için uyarıda bulundu. Ancak kalabalık uyarıları aldırış etmeyince polis kalabalığı iterek uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada demir korkuluk kırıldı. Yerlere düşen çok sayıda kişi, ezilmekten son anda kurtuldu.Kalabalık, polisin uzun uğraşları sonrası dağıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doğalgazda indirim sinyali Mete Yarar anlatılmayan ve yapılan ilkleri anlatıyor. “Girilmedik yer yok ama Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş uyardı!.. F-35'lere DİKKAT! RUSYA ÖNERDİ TÜRKİYE RED ETTİ .İŞTE O SIR