Ana Sayfa
17 Şubat 2019 ( 143 izlenme )
Reklamlar

Rusya'dan skandal Venezuela kararı! Büyük darbe vurdular

Rusya'dan skandal Venezuela kararı! Büyük darbe vurdular
Rusya devletine ait doğalgaz şirketi Gazprom'un en büyük hissedarı olduğu banka Gazprombank'ın, Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA'nın tüm işlemlerini ve hesaplarını dondurduğu iddia edildi.
 Rusya'dan skandal Venezuela kararı! Büyük darbe vurdular
İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan üst düzey bir kaynak, Rusya devletine ait doğalgaz şirketi Gazprom'un en büyük hissedarı olduğu bir banka Gazprombank'ın, Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA'ya ait hesapları dondurma kararı aldığını açıkladı.

Reuters'a konuşan kaynak, alınan kararın amacının "ABD yaptırımlarından korunmak" olduğunu ifade etti.

Rusya'dan henüz resmi bir doğrulama gelmedi
ABD'nin Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu "geçici devlet başkanı" ilan etmesinin ardından, halk tarafından seçilmiş devlet başkanı Nicolas Maduro'nun arkasında duran Rusya'dan bu habere henüz resmi bir doğrulama gelmedi.

Geçtiğimiz günlerde Reuters'ın bir haberi yalanlanmıştı
Reuters haber ajansı geçtiğimiz günlerde yayınladığı haberde, PDVSA'nın müşterilerine ödemeleri Gazprombank'ta açılan yeni hesaplar üzerinden yapmaları talebini ilettiği bilgisini içeren bir haber yayınlamıştı. PDVSA'nın bu kararı, Amerikan yaptırımlarını aşmak için aldığı tahmin ediliyordu. Ancak Gazprombank, Reuters'ın haberini kesin bir dille yalanlamıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dev şirkete kayyım atandı PKK'DA BÜYÜK KRİZ Başkan Erdoğan Almanya'da resti çekti! 'Can Dündar katılmayacak' İŞTE HİÇ BİLMEDİĞİNİZ ÖZELLİKLER