Ana Sayfa
2018-09-02 10:03:48 ( 544 izlenme )
Reklamlar

Rusya'dan çarpıcı Türkiye yorumu!

Rusya'dan çarpıcı Türkiye yorumu!

Rusya'dan çarpıcı Türkiye yorumu!

Rus askeri uzman İgor Korotçenko, Türkiye'nin Batı partnerlerinin eleştirilerine rağmen Rus hava savunma sistemi S-400'ü alma niyetinin, güvenlik alanındaki bağımsızlığını savunmaya hazır olduğunu gösterdiğini belirtti.
Natsionalnaya Oborona Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Rus askeri uzman İgor Korotçenko, Russia Today (RT) televizyonuna yaptığı açıklamada, "Rusya'dan böyle bir silahın alınması, Türkiye için yeni jeopolitik statünün kazanılması demek. Türkiye, askeri anlamda kendi hava sahasını tamamen kontrol edebilen ve gerekirse saldırganlara karşı bu silahı kullanabilecek seçkin ülke olacak" ifadelerini kullandı.

Ankara'nın Washington'a bakmadan hareket etmek niyetinde olduğunu ve bu yüzden etraflı baskıya maruz kaldığını dile getiren Rus uzman, "S-400'ün ömrünün 30 yıl olduğunu anlamak önemli. Yani Türkiye bilinçli olarak önümüzdeki 30 yıl için Rusya'yla yakınlaşmaktan yana seçim yaptı" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile S-400 anlaşması için kimseden izin almayacaklarını açıklamıştı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

 "Türkiye, İran'la birlikte PKK'ya karşı ortak operasyon yapacak" İlk soruyu seyirciye sordu, ortalık karıştı! BEKLENEN HABER GELDİ Hakan yazdı!.. 'BİR YIL ÖNCESİNDE TEZGAH BELLİYDİ'