Auto-Created-3
20 Haziran 2019 ( 899 izlenme )
Reklamlar

Putin dünyaya ilan etti: Türkiye ile birlikte yapacağız

Putin dünyaya ilan etti: Türkiye ile birlikte yapacağız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaptığı açıklamada, ABD'nin İran'a karşı güç kullanmasının "felaket" olacağını söyledi. "ABD ile Suriye'de büyük bir anlaşma olacak mı?" sorusuna da cevap veren Rus lider Putin, Suriye için bir anayasa komitesinin Türkiye ve İran ile kurulacağını açıkladı.

GİRİŞ20.06.2019 17:54DÜNYA

Metin Boyutu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, televizyonlardan her yıl canlı yayınlanan Direkt Hat programında halkın sorularını yanıtladı.

 

Son zamanlarda ABD ile İran arasında artan gerilime dair de bir değerlendirmede bulunan Rus lider, "Eğer ABD İran'a karşı güç kullanırsa bu Ortadoğu için felaket olur" dedi.

"SURİYE ANAYASA KOMİTESİNİ TÜRKİYE VE İRAN İLE YAPACAĞIZ"

 

Putin, ABD ile Suriye konusunda "büyük bir anlaşma" imzalamalarının mümkün olup olmadığı şeklindeki bir soru karşısında da şu ifadeleri kullandı: "Biz ne müttefiklerimizi ne çıkarlarımızı ne de prensiplerimizi pazarlık konusu yaparız. Fakat partnerlerimizle belli başlı mühim konuların çözümü için ortak bir anlayışta birleşebilir, uzlaşabiliriz. Ortak çabalarımızla çözümlememiz gereken başlıca sorunlardan biri de, Suriye için bir anayasa komitesi oluşturmak ve bu komitenin çalışmalarını başlatmak ve çalışma kurallarını belirlemektir. Bunu başta, Suriye meselesinde birlikte belirgin bir ilerleme kaydettiğimiz partnerlerimiz Türkiye ve İran ile yapacağız. Elbette bu ülkedeki krizin tarafı olan ABD gibi ülkeler de bu çalışmalara dahil olabilir."

ARTAN GERİLİM

Umman Körfezi'nde geçen hafta iki büyük petrol tankerinde patlamalar olmuş, Washington yönetimi saldırının arkasında İran olduğunu iddia etmişti.

Bölgede İran'a karşı askeri yığınağını artıran ABD'nin, bu sabah, İran Devrim Muhafızları tarafından İHA'sı düşürülmüştü.
Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HALK ONA HAYRAN: “ERDOĞAN’I BİZE ÖDÜNÇ VERİN Nazlı Çelik Ödülü Alıp Sözde Sanatçıları Rezil Etti! Son dakika... ABD'den İsrail'e şok! Savaş uçakları... Böyle bir olay karşısında insan ne diyeceğini bilemiyor.