Ana Sayfa
2019-03-11 07:00:18 ( 1096 izlenme )
Reklamlar

..

Her sabah 1 yumurta yiyenin başına bunlar geliyor .

Yumurta çok yönlü bir besindir. Aslında, lezzetli bir pasta veya kurabiye yapmak için yumurtaya ihtiyacınız mutlaka oluyor.

Haşlanmış veya kızartılmış yumurta, özellikle kahvaltı için mükemmeldir.

Ancak hepsinden önemlisi, yumurtanın sağlığa olan faydalarıdır.

Günde en az bir yumurta yediğinizde vücudunuzda olan dokuz şeyi görmek için aşağı kaydırın.

1. Vücudunuz düzgün çalışacak

İnsan vücudunun kendi ürettiği 11 amino aside ek olarak, düzgün çalışması için dokuz diğer amino aside ihtiyacı vardır. Bu esansiyel amino asitlerin dokuzunun tümü yumurtalarda bulunur.

2. Kemikleriniz güçlenir

Yumurtalar kemikleri güçlendiren ve kemik erimesini önlenmeye yardımcı olan kalsiyum içerir. Ayrıca kemik ve dişlerdeki kalsiyum seviyelerini düzenleyen D vitamini içerirler.

3. Bağışıklık sisteminiz güçlenecek

Günde bir veya iki yumurta yemek sizi enfeksiyonlara, hastalıklara ve virüslere karşı korur. Nasıl mı?  Yumurtalar, bağışıklık sistemi güçlendiricisi olarak bilinen selenyumdan günlük ihtiyacınızın yüzde 22’sini içerir.

4. Saçınız, cildiniz ve tırnaklarınız güçlenecek

Yumurtalardaki B vitamini ve omega-3 yağ asitleri saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı güçlendirir.

5. Kaslarınız gelişir

Yumurtalar kas yapımında gerekli bir bileşen olan proteini bol miktarda içerir ve sizi eğitime mükemmel bir şekilde hazır hale getirir.

6. Beyniniz süper olur

Yumurta, beyin büyümesini ve gelişimini destekleyen kolin içerir. Diğer şeylerin yanı sıra, kolin hafızayı güçlendirir ve unutkanlığı azaltır.

7. Kalp sorunları riskiniz düşecek

Düşük lipoprotein (LDL) seviyeleri olan kişilerin kalp problemlerinden muzdarip olma olasılığı daha yüksektir. Araştırmalar yumurtaların LDL partiküllerini gerçekten büyütebildiğini ve böylece kalp problemleri riskini azalttığını gösteriyor.

8. Katarakt geliştirme şansınız azalacak

Yumurtalarda bulunan antioksidanlar lutein ve zeaksantin gözleri korur ve katarakt gelişme riskini azaltır.

9. Kolayca kilo almayacaksınız

Yumurtalar sizi tok hissettirir, bu da fazla yeme hissini azaltacağından kolay kilo almanızı engelleyecektir.

Yumurtaların vücut için yapabileceği her şeyi öğrendikten sonra, günde bir tane yiyin! Lütfen bunu arkadaşlarınızla paylaşın, böylece onalar da daha fazla yumurta yemeye başlarlar.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye’yi süper güç yapacak o gücü böyle açıklamıştı. Dalga geçenlere gelsin Devlet Bahçeli'den flaş genel af açıklaması Dünya Bankası açıkladı! Türkiye 17 sıra yükseldi NASA şaşkına döndü! Türk bilim insanına sordu