Ana Sayfa
16 Haziran 2019 ( 585 izlenme )
Reklamlar

Ortak yayınla ilgili bomba iddia! 'Telefonlar alıyorum, CHP kaynıyor'HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Cumhur ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve CHP'nin İstanbul adayı İmamoğlu'nun bir araya geleceği ortak yayınla ilgili dikkat çeken iddialarda bulundu. Alçı, yayınla ilgili olarak "Kritik konumdaki CHP’lilerden aldığım telefonlar beni şaşırtıyor" ifadelerini kullandı.Binali Yıldırım ve İmamoğlu'nun katılacağı ortak yayın için geri sayım başladı. Türkiye'nin merakla beklediği yayınla ilgili olarak ortaya çıkan yeni bilgi ise çok konuşulacak.

 

"TELEFONLAR ALIYORUM..."

Nagehan Alçı yazısında Alçı, CHP'li önemli isimlerden aldığı telefonu şaşırdığını belirterek, "Özellikle CHP İstanbul il örgütü kaynıyor. Örgüte görüşü sorulsa Ekrem İmamoğlu’nun bu yayına çıkmaması yönünde bir eğilim olduğu söyleniyor." dedi.

Alçı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

"CHP’li sosyal medya hesaplarına bakın, yayını istekle bekleyen tek bir kişi yok. Gerçekten çok tuhaf bir durum…

Zaten bu yayında moderatör olmak için özel uğraş sarf eden Uğur Dündar’ı bu işten caydıran da CHP’li kitlelerin yoğun baskısı oldu. Adeta linç ettiler Dündar’ı.

Şimdi de sosyal medyada CHP’li çevrelerde Küçükkaya’ya yönelik büyük güvensizlik görünüyor. Zira dün İsmail bazı isimlere dava açacağını ifade etmiş.

Kendi tabanından Ekrem İmamoğlu’na yayına çıkmaması yönünde ciddi bir baskı var ama İmamoğlu sözünden dönen insan konumuna düşmek istemiyor. Aynı şekilde Canan Kaftancıoğlu da bu görüşte. Kısacası ok yaydan çıkmış durumda.

CHP içinde Binali Bey’in ısrarla CHP’li gazeteci talep etmesi atağına karşın hazırlıksız kalındığı görüşü ağır basıyor. Bu durumun aksi tesir etmesi ihtimalinden korkuluyor.

Biliyorsunuz o panikle CHP’nin görüşüyle Fatih Portakal ismi reddedildi yoksa Binali Yıldırım’ın Dündar’dan sonra ikinci tercihi Portakal’dı. Ancak CHP bu ismi istemedi.

Peki AK Parti kanadı bu yayına nasıl yaklaşıyor? CHP’nin aksine bu tarafta da inanılmaz bir rahatlık var. Binali Yıldırım cephesi son derece sakin. Tayyip Erdoğan ise bu düello işine hiç karışmıyor. Son günlerde Erdoğan büyük devlet ve uluslararası ilişkiler meseleleriyle ilgilenip İstanbul olayını parti kurmaylarına delege etmiş durumda. Şu an parti liderliği şapkasından ziyade devlet başkanlığı şapkasını kullanıyor.
Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP Lideri Bahçeli'den flaş sözler Türkiye Artık ABD’nin El Attığı Ülkelere Hakim Oluyor! Maşaallah Açıklama geldi! Kilo fiyatı 1,5 TL'ye düşecek Zi-na Eden Kişilerin Başına Neler Gelecek?