Ana Sayfa
2019-04-19 05:58:13 ( 168 izlenme )
Reklamlar

olağanüstü itiraz

AK Parti'nin YSK'ya itirazında iki önemli detay
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazı karara bağlaması beklenirken Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü'nün de sistem üzerinden konuyla ilgili ön çalışma yaptığı öğrenildi.
 AK Parti'nin YSK'ya itirazında iki önemli detay
YSK'nin gündeminde, AK Parti ve MHP'nin yaptığı olağanüstü itirazlar ile AK Parti'nin Büyükçekmece seçim sonuçlarına yaptığı itiraz bulunuyor. AK Parti'nin olağanüstü itiraz dilekçesinde, oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu, oy kaydırmaları yapıldığı, kayıp oy pusulalarının bulunduğu, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı iddia edilmişti.

Ön çalışma yapılıyor
AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazını yapmış ama bu itirazın, içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin itirazların da yer alması nedeniyle olağanüstü itirazla birlikte görüşülmesini istemişti. YSK da bunu kabul etmişti. Kurulun bu iki başvuruyu birlikte ele alması bekleniyor. Başvurunun Kurul gündemine alınmasından önce Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünün sistem üzerinden ön çalışma yaptığı öğrenildi.

MHP'nin olağanüstü itirazı
AK Partinin ardından MHP de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali istemiyle YSK'ye başvurmuştu. YSK'nin, MHP'nin itirazını da aynı günlerde görüşeceği tahmin ediliyor.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika... Belediye binasında silah sesleri! KAYA ÇİLİNGİROĞLU 'DAN BOMBA GİBI ERDOĞAN AÇIKLAMASI Öldü diye gömdüler, mezarda otururken buldular BAE yine çuvalladı! Her yerde kaybediyor