neye uğradığını şaşırdı

781 izlenme08 Eylül 2019
Reklamlar
CHP'li Altay Yenikapı sorusu karşısında neye uğradığını şaşırdı

CHP'li Engin Altay, Yenikapı'daki araçlarla ilgili sorulan sorular karşısında zor anlar yaşadı. Zabıta araçları sorulan Altay, "Bilemiyorum, ihtiyaç fazlasıdır herhalde" dedi. Sunucunun, "Peki bunlarla ne yapılır" sorusu üzerinde bir süre cevap veremeyen Altay'ın daha sonra, "Belediye bankamatik maaşı almış personele al bunla gez diye verilebilir" demesi şaşırttı.CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Yenikapı'da sergilenen İBB araçlarıyla ilgili gelen soru karşısında adeta terledi. 

 

Ekrem İmamoğlu, seçimlerden önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde araç israfı olduğunu iddia etmiş, bu araçlardan çok büyük bir kısmının da lüks sınıf olduğunu öne sürmüştü. Geçtiğimiz günlerde, belediyeye ait araçlar Yenikapı meydanına dizildi. Ancak araçların birçoğu orta sınıf otomobil ile kamyonetlerden oluşuyor. 

Bu konuyla ilgili bir televizyon programında konuşan CHP Grup Başkanvekili Altay, sunucunun sorusu üzerine zor anlar yaşadı. 

 

Sergilenenler arasında bulunan zabıta araçlarıyla ilgili, "Bilemiyorum, ihtiyaç fazlasıdır herhalde" ifadelerini kullanan Altay, "Bununla ne yapılır" sorusuna ise şöyle cevap verdi: 

"Belediyede bankamatik maaşı alan, partiden dolayı belediyeye girmiş personele al bunla gez diye verilebilir, bilemiyorum.
Haber 7

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan’a yalan söyleyen belediye başkanı 10 İSİMLE YOLLAR AYRILIYOR Muharrem İnce'yle ilgili bomba iddia! Çarşamba günü... CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan 'şehit cenazesi' açıklaması!
{}