Ana Sayfa
2018-10-31 04:32:55 ( 409 izlenme )
Reklamlar

Nazlı Ilıcak temyize Bülent Arınç'la gitti!




FETÖ terör örgütünden yargılanan ve müebbet hapis cezası alan Nazlı Ilıcak Yargıtay'a temyiz başvurusunda bulundu.

Nazlı Ilıcak Temyiz dilekçesinde, Nazlı Ilıcak’ın 15 Temmuz öncesinde yazdığı darbe karşıtı yazılara da yer verilerek, adil bir yargılama yapılmadığını iddia etti.

Nazlı Ilıcak'ın cebir ve şiddet unsuru içeren bir faaliyetinin bulunmadığı da vurgulanarak, “Hakkındaki deliller gazetecilik faaliyetinden ibarettir. Basın Kanunu'na göre bile suç oluşturmamaktadır” denildi ve şu görüşlere yer verildi:

ÖZ İLE RÖPORTAJ SAVUNMASI

“Darbe suçunu işlemek için, örgüt üyesi olmak gerekir, buna karşın davanın iddianamesinde Ilıcak'ın örgüt üyesi olmadığı açıkça belirtilmiştir. Yargıtay'ın örgüt üyeliği için koyduğu kıstasların hiçbiri Ilıcak'a uymadığı gibi, Zekeriya Öz ile yaptığı röportaj sırasında da Öz, o tarihte terör örgütü üyesi olarak bilinmemektedir. Serbest dolaşmakta ve Ali Ağaoğlu'nun Dubai seyahatini finanse ettiği iddiasıyla açıkta bulunmaktadır. Zekeriya Öz röportajı bir gazetecilik faaliyetidir. Çekilen fotoğraf da, röportajı değişik bir pozla süsleme amacını taşımaktadır.”

CEMAATİN KRİMİNAL YÜZÜ

Temyiz dilekçesinde, Nazlı Ilıcak'ın attığı bazı tweetler nedeniyle de darbe suçlamasıyla karşı karşıya kaldığı anımsatıldı.

15 Temmuz öncesinde Gülen cemaatinin bir terör örgütü olduğunun “Genel kabul” olmadığı savunulan dilekçede, AKP'li eski Bakan Bülent Arınç'ın “Cemaate terör örgütü diyorlardı da inanmıyordum. 15 Temmuz sonrası anladım” sözlerine de yer verilerek, Ilıcak'ın “Cemaatin kriminal yüzünü, birçok kimse gibi 15 Temmuz sonrası gördüğü” savunuldu.

siyasetcafe.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ak Parti’den Aziz Kocaoğlu’na bomba çağrı! Akşener ve İP'in çöküşü! İstifalar peşe peşe geldi Erdoğan'dan sürpriz seferberlik çağrısı! Düğün Sabahı Eşini Öldüren Cani Koca Konuştu: