Ana Sayfa
2018-07-12 03:54:31 ( 1167 izlenme )
Reklamlar

MİLYONLARCA EMEKLİ BUNU BEKLİYOR! İKİNCİ KEZ

MİLYONLARCA EMEKLİ BUNU BEKLİYOR! İKİNCİ KEZ...

Milyonlarca emekli bunu bekliyor! İkinci kez...


11 Temmuz 2018 Çarşamba 

12.3 milyon emekli, bayram ikramiyeleri ve zam ile yazı kazançlı geçiriyor

Haziran'da bin lira tutarındaki ilk bayram ikramiyelerini alan emekliler, bu ayda rekor Temmuz zammının sevincini yaşıyor. Önümüzdeki ayda emeklileri ikinci bayram ikramiyesi bekliyor. Yazı kazançlı geçiren SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri, ilk bin liralık bayram ikramiyelerini 7-8 Haziran'da cebine koydu. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ayrıca Haziran'da maaşları da erken ödendi, böylece milyonlarca kişi bayrama maaşları cebinde girdi. Tüm emekliler, Temmuz'da da zam aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar yani yüzde 9.17 zam yapıldı. Memur emeklilerinin maaşlarına ise yüzde 3.5 zam + yüzde 5.17 enflasyon farkı yansıtılacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz'da, aylık ödeme günlerinde yeni maaşlarına kavuşacak. Memur emeklileri ise Temmuz ayının 1'i ile 5'i arasında maaşlarını aldıkları için önümdeki günlerde zam farklarını alacak.

ERKEN MAAŞ

Ağustos ayında ise emeklilere yine bayram ikramiyesi var. Tüm emeklilere, 21-24 Ağustos'ta kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. İkramiye, Ağustos'un 17'sine kadar hesaplara yatırılacak. Tam ödeme tarihi önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ağustos'ta bayram nedeniyle maaşlarının erken ödenmesi söz konusu olabilecek.

haber7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce'yle ilgili bomba iddia! Çarşamba günü... Bahçeli'den 'Cemal Enginyurt' yorumu Şok iddia: Cemal Kaşıkçı'nın cansız bedenine ulaşıldı! Karşıt yazar Yılmaz Özdil’den Erdoğan’ın dehasını anlatan muhteşem seçim stratejisi